|
|
کدخبر: ۱۷۲۷۲۰

خبرگزاری تسنیم: در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳۵ واحدی، شاخص بورس در ارتفاع ۷۷ هزار واحد آرام گرفت.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳۵ واحدی، نماگر بازار سهام در ارتفاع ۷۷ هزار و ۷۵۲ واحدی آرام گرفت.
همچنین امروز ۴ میلیارد و ۹۱۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۹۵ هزار و ۸۲۲ میلیارد ریال در ۷۰ هزار نوبت معاملاتی دادوستد شد که این افزایش حجم و ارزش معاملات بدلیل قطعیت معامله بلوک ۱۷ درصدی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس بود.
بر اساس این گزارش؛ با احراز شرایط خریدار و پرداخت وجه نقد پیشنهادی، واگذاری بلوک ۱۷ درصدی سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در روزجاری قطعیت یافت.
همچنین قیمت پایه درنظر گرفته شده برای این میزان سهام قیمت تابلو بورس در روز عرضه(معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه) به اضافه ۳۰ درصد به شرط آن که از ۲۲ هزار و ۲۵۱ ریال کمتر نباشد تعیین شده بود.
افزون بر این؛ نمادهای معاملاتی فارس، شاراک و خساپا بیشترین تاثیر مثبت و وغدیر، فملی و وخارزم هم بیشترین تاثیر منفی را بر حرکت امروز دماسنج بورس داشتند.
توقف نماد معاملاتی سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو)، سیمان صوفیان، حق تقدم شرکتهای کابل های مخابراتی ایران و بانک پارسیان، شرکت گروه صنعتی پاکشو و بازگشایی نماد معاملاتی شرکت لیزینگ صنعت و معدن، تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی، شرکتهای فرآوری مواد معدنی ایران و ایران دارو از دیگر اتفاقات امروز بازار سرمایه بود.
انتهای پیام /

ارسال نظر