|
|
کدخبر: ۱۷۲۹۳۰

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نمایندگان سازمان جهانی کار

خبرگزاری تسنیم: قائم مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: پوشش ظاهری و واقعی تحصیلی در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است و هم اکنون ۹۷ درصد پوشش ظاهری تحصیلی و ۷۶ درصد پوشش واقعی داریم. سوادآموزی کودکان ۶ سال نیز به بیش از ۹۸ درصد رسیده است.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی قائم مقام وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی در وزارت آموزش و پرورش با نمایندگان سازمان جهانی کار I. L. O دیدار و گفتگو کرد.

کلنو پاترا دومبیاهنری، رئیس دپارتمان استانداردهای بین المللی سازمان جهانی که در راس هئیتی به ایران سفر کرده بود در مورد کنوانسیون ۷۵ تصویب شده در این سازمان و نقش آن در همکاری با آموزش و پرورش های جوامع مختلف برای رشد امکانات و فرصت های آموزشی و شغلی توضیحاتی داد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در این دیدار به بیان ساختار نظام آموزشی درکشورمان و اهداف دوره های تحصیلی پرداخت و گفت: ایجاد آمادگی برای ادامه تحصیل در آموزش عالی و ورود به بازار کار و اشتغال از جمله اهداف آموزشی در دوره متوسطه دوم است و به همین منظور شاخه کار دانش در دوره متوسطه ایجاد شده است و خوشبختانه ما شاهد جهش چشمگیری در آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی درکشورمان بوده ایم به گونه ای که در سال های اخیر ۴۳ درصد دانش آموزان در هنرستان ها و مراکز فنی و حرفه ای و مهارتی به تحصیل اشتغال دارند.

بطحایی با اشاره به بکارگیری تکنولوژی نوین و تجهیزات جدید آموزشی در مدارس و هنرستان ها اظهار کرد: پوشش ظاهری و واقعی تحصیلی در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است و در حال حاضر بیش از ۹۷ درصد پوشش ظاهری تحصیلی و ۷۶ درصد پوشش واقعی داریم و سواد آموزی برای کودکان شش سال تمام درکشورمان به بیش از ۹۸ درصد رسیده است.

مدیرکل دفتر وزارتی با اشاره به حضور گسترده زنان ایرانی در فعالیت های اجتماعی و مدنی بیان کرد: در آموزش و پرورش ایران بیش از ۶۰ درصد کارکنان زن هستند و این نسبت در برخی استان ها به ۸۰ درصد هم می رسد و ۵۴ درصد زنان معلم دارای لیسانس می باشند.

وی با بیان این که در دولت جدید رئیس جمهور محترم حسن روحانی بر موضوع نقد و گفتگو و آزاد اندیشی تاکید و ویژه دارند، افزود: در آموزش و پرورش بحثآزاد اندیشی و تقویت گفتگو در میان دانش آموزان با جدیت دنبال می گردد و ما با اجرای برنامه ها متنوع به دنبال توسعه فرهنگ نقد در بین دانش آموزان هستیم.

در پایان این دیدار خانم کلنو پاترا هنری با اظهار خوشحالی از حضور درکشورمان گفت: منابع کشور شما به درستی در مسیر توسعه و آموزش هدایت شد و برخوردار ازآموزش افراد را در مسیر انتخاب شغل آینده تاثیر زیاد دارد و به همین دلیل است که سازمان بین المللی کار اهمیت ویژه ای به حرفه معلمی می دهد.

ارسال نظر