|
|
کدخبر: ۱۷۲۹۵۵

خبرگزاری تسنیم: ۴۰۰۰ تن نفتای سنگین شرکت پالایش نفت تهران(شهید تندگویان) برای نخستین بار در بورس انرژی به فروش رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ برای اولین بار در تاریخ بازار سرمایه نفتای سنگین شرکت پالایش نفت تهران در روز چهارشنبه همزمان با دومین روز برگزاری نوزدهمین نمایشگاه نفت و گاز تهران در بورس انرژی معامله شد.
بر اساس این گزارش؛ در جریان معاملات این روز بورس انرژی، شرکت پالایش نفت تهران ۳۸۶۰ تن نفتای سنگین را عرضه کرد که قیمت هر کیلوگرم از این محصول ۲۲ هزار و ۲۲۰ ریال قیمت خورد و مورد اقبال خریداران قرار گرفت.
این اولین عرضه این محصول در بورس انرژی بود که به این ترتیب اولین محموله نفتای سنگین به ارزش ۸۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در بازار سرمایه داد و ستد شد.
همچنین ۲۰۰ تن گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندر امام و ۵۰۶ تن برش سنگین نفتالین دار از همین تولید کننده در روز چهارشنبه در بورس انرژی عرضه و فروخته شد و بیش از یک میلیون لیتر حلال ۴۰۲ پالایش نفت اصفهان نیز در این روز در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی به فروش رسید.
طبق روال روزانه هم معاملات برق در تابلو مشتقه این بورس انجام شد که بیش از ۲۰۰ قرارداد سلف موازی استاندارد برق در نماد بار پایه روزانه به ارزش ۲ میلیارد و ۵۵۶ میلیون ریال داد و ستد شد.
بر اساس این گزارش؛ مجموع معاملات روز چهارشنبه بورس انرژی ایران در دو بازار برق و فیزیکی به بیش از ۱۳۲ میلیارد ریال رسید.
انتهای پیام /

ارسال نظر