|
|
کدخبر: ۱۷۳۰۰۸

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران گفت: شرکت ایتالیایی " Si " ابراز تمایل کرده که در صورت تکمیل خط لوله صادرات گاز ایران به اروپا، از ایران گاز خریداری کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، علیرضا کاملی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با یک شرکت ایتالیایی و یک شرکت ژاپنی به منظور توسعه همکاری ها در صنایع و تجارت گاز مذاکره کردیم.

وی افزود: شرکت ایتالیایی " Si " پیش از این نیز همکاری زیادی با ایران در زمینه نفت خام داشته که هم اکنون با ورود به حوزه تجارت گاز در تلاش برای توسعه همکاری ها با ایران است.

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران گفت: محور مذاکرات ما با این شرکت ایتالیایی در زمینه راه اندازی نیروگاه های خورشیدی و واحدهای MINI LNG بود و همچنین این شرکت ایتالیایی ابراز تمایل کرده که در صورت تکمیل خط لوله صادرات گاز ایران به اروپا، از ایران گاز خریداری کند.

وی با بیان اینکه شرکت ژاپنی سوجیتسو که دومین تولید کننده ال ان جی در ژاپن است، دومین شرکتی بود که با شرکت ملی صادرات گاز ایران مذاکره داشت، گفت: شرکت " سوجیتسو " پیش از این نیز مذاکراتی را با شرکت ملی نفت ایران در رابطه با ساخت LNG در منطقه پارس شمالی داشته و اکنون نیز در احداثواحدهای LNG در ایران ابراز تمایل کرده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر