|
|
کدخبر: ۱۷۳۰۲۵

رحمانی فضلی از رسانه ملی خواست

خبرگزاری تسنیم: دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به مرگ روزانه ۸ تا ۹ نفر بر اثر سوءمصرف موادمخدر، از رسانه ملی خواست تا برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با مسئله موادمخدر تصاویر مرگ معتادان را پخش کند.

به گزارش خبرنگار انتظامیخبرگزاری تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی در نخستین جلسه انجمن مددکاران ایران با اشاره به اهمیت موضوع اجتماعی شدن در تمام مقوله های کشور اظهار داشت: باید توجه داشت که اگر اقتصاد وضعش خراب است و گاهی در حوزه سیاست به راه درستی نمی رویم این موضوع به دلیل آن است که مردم نه در اقتصاد نقشی دارند و نه در سیاست با ما همراه هستند.

وی با تاکید بر اجتماعی کردن موضوع مبارزه با موادمخدر گفت: در موضوع موادمخدر باید برای مردم حساسیت های لازم ایجاد شود تا درک درستی از این موضوع داشته باشند چرا که اگر نتوانیم آنها را در برابر اعتیاد مصون سازیم روزی خودشان سوژه این موضوع خواهند شد.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر اجتماعی کردن مبارزه با موادمخدر را تنها راه حل مبارزه با اعتیاد عنوان کرد و گفت: هر چقدر در شیوه مقابله با موادمخدر پیش برویم بازهم از قاچاقچیان عقب خواهیم بود و این مسئله به دلیل آن است که قاچاقچیان یک دولت بزرگ و یک امپراطوری بزرگ هستند که این موضوع از گردش مالی آنها و حوزه نفوذشان هویداست.

رحمانی فضلی با تاکید به موضوع پیشگیری نسبت به اعتیاد افزود: در بهترین شرایط ۲۰ درصد از پاک شده های اعتیاد این مسیر را طی می کنند و ۸۰ درصد از این افراد به اعتیاد گذشته باز می گردند.

وی همچنین با بیان اینکه ۶۳ درصد از معتادان کشور متأهل هستند با توجه به جمعیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری معتادان کشور و با در نظر گرفتن میزان تأهل در ۶۳ درصد از این افراد خواهیم دید که در حال حاضر در حدود ۷۰۰ هزار همسر معتاد در کشور وجود دارد و اگر برای هر یک از این افراد به طور میانگین ۲ فرزند را در نظر بگیریم دارای یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر فرزند اعتیاد در کشورمان هستیم که این مسئله باعثشد تا سیکل مبارزه با اعتیاد در کشور ثابت بماند چرا که اغلب فرزندان خانواده های اعتیاد خودشان نیز در این سیکل قرار می گیرند.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر همچنین به افزایش ۵۳ درصدی فعالیت های رسمی سمن ها در یکسال گذشته، به عنوان نشانی از تقویت سمن ها نام برد و تأکید کرد: اگر فضای جامعه یک فضای پیشگیرانه، هدایت گرانه و سالم نباشد در آن فضا هرچقدر برای تربیت نسل جدید تلاش کنیم باز هم تأثیرگذاری مطلوب را نخواهیم داشت لذا ما باید تلاش کنیم موضوعات را به وسیله اجتماعی کردن آنها حل کنیم.

رحمانی فضلی با تأکید بر حمایت ستاد مبارزه با موادمخدر از سمن ها و فعالان حوزه مبارزه با اعتیاد گفت: ما برای تشکیل هرگونه سمن، خیریه و نهادهای حمایتی از تمامی فعالان حمایت خواهیم کرد و در نظر داریم تا با حمایت از رمان نویسان و آهنگسازان محصولاتی هنری در زمینه مبارزه با اعتیاد تولید کنیم.

وی در پایان با تأکید بر آثار سوء مصرف موادمخدر گفت: متأسفانه ۸۰ تا ۸۵ درصد از معتادان متهاجر برای تأمین هزینه مصرفشان توزیع موادمخدر را بر عهده دارند و روزانه ۸ تا ۹ نفر بر اثر سوءمصرف موادمخدر که عمدتا موادمخدر صنعتی امروز از جمله مواد مسموم هستند جان خودرا از دست می دهند که من در از رسانه ملی خواستم برای انعکاس هرچه بیشتر این موضوع هر هفته تصاویر معتادانی که بر اثر سوء مصرف موادمخدر جان خود را از دست می دهند پخش کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر