|
|
کدخبر: ۱۷۳۰۵۵

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب خاطراتش درباره نیامدن رهبرمعظم انقلاب به نمایشگاه این دوره گفت: طبق آنچه اعلام شده ایشان به دلیل مشغله های کاری حضور پیدا نکردند، از نیات دیگر ایشان مطلع نیستم.

به گزارش مشرق،علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظهر امروز، ۱۸ اردیبهشت ماه، در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب خاطراتش در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که چرا رهبر انقلاب از نمایشگاه این دوره بازدید نکردند، گفت: آقای محمدی گلپایگانی که به بازدید از نمایشگاه کتاب آمدند، مطرح کردند که رهبر انقلاب به دلیل مشغله کاری در نمایشگاه حضور پیدا نمی کنند. من از نیات دیگری که ایشان داشتند، خبردار نیستم.

وی همچنین درباره اینکه چرا بحثهای سیاسی در فضای فرهنگی نمایشگاه کتاب انجام می شود، گفت: ما نمی توانیم مانع بحثهای سیاسی شویم. اینجا یک باشگاه فرهنگی بزرگ است و بسیاری از کتاب ها مورد نقد و بررسی قرار می گیرند. طبیعتاً در کنار این موضوع مباحثسیاسی نیز مطرح می شود. آنچه مهم است نکته ای است که رئیس جمهور بر آن تأکید داشت و آن اینکه دولت از نقد استقبال می کند. ما نیز از نقد استقبال می کنیم اما این نقد نباید به تخریب بیانجامد.

جنتی ادامه داد: اگر قصد تخریب وجود داشته باشد، چه در نمایشگاه کتاب و چه خارج از آن، هر دو نادرست است. اما اگر نقد سازنده باشد، باید از آن استقبال کرد.

ارسال نظر