|
|
کدخبر: ۱۷۳۰۹۶

سقف سینما «پرسیا» در شیراز سرانجام فروریخت.

به گزارش مشرق - فرزاد تیموری، مدیر سینما «پرسیا» ی شیراز، با ابراز گله از بی توجهی هایی که منجر به فرو ریختن سقف این سینما در سال فرهنگ شد، بیان کرد: پیش از این درباره وضعیت نامناسب سقف سینما «پرسیا» هشدارهایی داده بودیم اما سرانجام صبح امروز، پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، سقف این سینما فرو ریخت.

او در این باره گفت: از شهریور سال گذشته که متوجه شدیم وضعیت سقف سینما مناسب نیست به اداره ارشاد استان فارس مراجعه و اعلام کردیم که سقف این سینما در حال ریزش است و از آن ها خواستیم نامه ای را برای تعطیلی سینما صادر کنند اما با وجود پیگیری هایی که انجام شد هیچ اتفاقی از طریق این اداره کل و مدیر آن صورت نگرفت.

تیموری با ابراز گلایه شدید از بی توجهی مدیرکل ارشاد استان فارس ادامه داد: در آن زمان پس از بازدید آتش نشانی و دیگر مراکز مربوط، صورتجلسه ای مبنی بر خطرناک بودن سقف ۶۰۰ نفره این سالن سینمایی تنظیم شد و پس از ادامه پیگیری ها از طریق سازمان سینمایی، در نهایت روز ۱۳ آبان سال گذشته، سینما «پرسیا» که ممتازترین سینمای جمهوری کشور است، تعطیل شد.

وی با اشاره به اینکه با تعطیلی این سینما بخشی از فروش سینماهای حوزه هنری با توجه به جایگاه این سینما کاهش یافت، گفت: پس از تعطیلی سینما «پرسیا» به طور مدام نامه هایی را در دفتر وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی که به دفتر معاونت ارزشیابی سازمان(محمد احسانی) هم رونوشت شده بودند، ثبت کردند اما حتی برای برآورد هزینه کارشناسی هم جوابی به نامه ها داده نشد.

این مدیر سینمای «پرسیا» همچنین خاطرنشان کرد: باید تأسف خورد از اینکه در سال حمایت از فرهنگ و در هفته شیراز سقف آن فرو ریخت. این سینما با بیش از ۷۰ سال قدمت دارد.

ارسال نظر