|
|
کدخبر: ۱۷۳۲۲۵

وزیر نفت در جمع خبرنگاران:

خبرگزاری تسنیم: وزیر نفت گفت: ایران هیچ توافقی در مورد میزان صادرات نفت در ژنو نداشته و ما هیچ محدودیتی را برای صادرات نفت خود که از جایی دیگر دیکته شود، نمی پذیریم و با حداکثر توان هم صادر خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ایران هیچ عدد و رقمی را در زمینه میزان صادرات نفت خام که از جایی دیگری دیکته شود نمی پذیرد.

زنگنه با بیان اینکه ایران میزان صادرات نفت را خود تعیین می کند، گفت: ایران هیچ توافقی در مورد میزان صادرات نفت در ژنو نداشته و ما هیچ محدودیتی را برای صادرات نفت خود که از جایی دیگر دیکته شود، نمی پذیریم و با حداکثر توان هم صادر خواهیم کرد.

وی در پاسخ به اینکه میزان صادرات نفت ایران اکنون چه میزان است، اذعان داشت: میزان صادرات نفت ایران همان مقداری است که هم اکنون در بازار نفت عرضه می شود.

زنگنه درباره اجلاس آتی کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) در خردادماه گفت: در این نشست اعضا دستور کار همیشگی خود را بررسی خواهند کرد.

وزیر نفت با بیان اینکه موضوع قیمت گاز صادراتی ایران به ترکیه هنوز در فرآیند دادرسی است گفت: تاکنون هیچ تصمیمی در این خصوص نهایی نشده و دادرسی هم به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

این عضو کابینه دولت با بیان وزارت نفت به دنبال خرید اموال آقای زنجانی نیست، گفت: وزارت نفت با همکاری دولت تمهیداتی اندیشیده که اموال بابک زنجانی با حداکثر قیمت فروخته شود و پول آن به خزانه دولت واریز شود.

وزیر نفت قیمت کنونی نفت خام را مناسب دانست و گفت: ایران تلاش می کند در ماههای آینده صادرات نفت خام خود را افزایش دهد.

زنگنه درباره پیشنهاد شرکت گازپروم روسیه مبنی بر توسعه میدان آذر و چنگوله گفت: هر وقت این پیشنهاد به صورت رسمی به وزارت نفت ارسال شد آن را بررسی خواهیم کرد.

وزیر نفت تصریح کرد: برای تکمیل فازهای پارس جنوبی و تحقق ظرفیت تولید ٥ میلیون و ٧٠٠ هزار بشکه ای تولید نفت خام نزدیک به ٥٠ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز داریم.

انتهای پیام /

ارسال نظر