|
|
کدخبر: ۱۷۳۲۴۱

رئیس کارگروه مزد مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران از برگزاری اولین نشست سال جاری شورای مشاوره ۳ جانبه ملی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: ۲ دستور کار اصلی این نشست، طراحی مدل جدید امنیت شغلی و همچنین آنالیز قیمت تمام شده تولید و کاهش هزینه های سربار در بنگاه ها است.

فرامرز توفیقی در گفتگو با مهر از برگزاری نخستین نشست امسال شورای مشاوره ۳ جانبه ملی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: پیش از این، دو نشست نیز در حد آشنایی و بدون دستور کار مهم در سال گذشته برگزار شده بود.

رئیس کارگروه مزد مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران اظهارداشت: می توان گفت نشست یکشنبه هفته آینده این شورای ملی با ۴ دستور کار که دو مورد آن مهم ارزیابی می شود، وارد طرح مباحثاصلی بین کارگران، کارفرمایان و دولت خواهد شد.

توفیقی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین دستور کارهای این نشست که با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت برگزار می شود مربوط به آنالیز قیمت تمام شده تولید با کاهش هزینه های سربار در بنگاه ها است.

وی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از مهم ترین مباحثی که قرار است در نشست ۳ جانبه ملی مورد بحثو بررسی قرار گیرد، طراحی و تدوین مدل جدید امنیت شغلی نیروی کار است.

این مقام مسئول کارگری کشور خاطرنشان کرد: از نشست جدید، ورود به مباحثاصلی بین کارگران و کارفرمایان با همکاری دولت آغاز می شود که انتظار داریم بتوانیم از این طریق بخشی از مشکلات مربوط به تولید و مسائل معیشتی کارگران را حل و فصل کنیم.

به گفته توفیقی، ورود به بحثهای آماری نیز جزء دیگری از مباحثقابل طرح در این شورا است. همچنین در این جلسه در نظر داریم تا بحثآغاز به کار کمیته ویژه بهره وری و دستمزد را نیز مطرح و درباره آن تصمیم گیری نماییم.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار