|
|
کدخبر: ۱۷۳۲۹۹

طب سنتی و سبک زندگی سالم /

خبرگزاری تسنیم: یک مدرس دانشکده طب سنتی، پیشگیری از بیماری ها را با مصرف ماءالشعیر طبی تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم، غلامرضا کردافشاری مدرس دانشکده طب سنتی اظهار داشت: نیاکان ما پاکسازی بدن انجام می دادند، بنابراین اواخر زمستان و اوایل بهار رژیم آش می گرفتند یا ماءالشعیر طبی می خوردند.

وی طرز تهیه ماءالشعیر طبی گفت: یک لیوان جو با ۱۴ لیوان آب را به تدریج ملایم می جوشانند تا جو کاملا پخته و له شود و بعد از صافی رد می کردند، این ماءالشعیر طبی با آنچه که در مغازه ها به فروش می رسد تفاوت دارد، بنابراین این این ماءالشعیر طبی را می تواند با عسل شیرین کرده و مصرف کنند البته سرد مزاجان در مصرف بیش از حد آن احتیاط کنند.

این مدرس دانشکده طب سنتی بیان داشت: ماءالشعیر برای کسانی که دچار آلرژیک یا دچار جوش های پوستی فراوان یا ورم های مفصلی هستند مفید است؛ در طب سنتی ایران بیماری ها ناشی از ریزش مواد نامناسب فضولات و مواد زائدی وجود دارد که در زمستان جمع شده و علت آن هم به دلیل سردی هوا و اینکه ورزش خوبی صورت نگرفته و دفع نشده است.

کردافشاری افزود: گرمای طبیعت و بهار در بدن اثر می گذارد و مواد زائد در بدن ریزش می کند و اگر عضو ضعیف بدن هم پوست باشد، دچار جوش های پوستی و دمل های چرکی می شود. اگر مشکل مفصلی داشته باشند و مفاصل هم ضعیف باشد، دچار ورم مفصلی می شوند. اگر ناحیه حلق ضعیف تر باشد فرد دچار ورم لوزه و حلق و لیمیت آلرژیک و عطسه شدید می شود.

وی خاطرنشان کرد: بهترین روش درمان بیماری ها استفاده از روش پاکسازی است. یک آش ملین حتی آشی که اسهال ایجاد کند را روزی ۴ و ۵ وعده اجابت مزاجی اسهالی یا شل دارد و تمام مواد زائد از بدن دفع می شوند. اگر بیماران این کار را انجام دهند تاثیر فوق العاده ای در کاهش بیماری هایشان دارد.

انتهای پیام /

ارسال نظر