|
|
کدخبر: ۱۷۳۳۷۲

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در پاسخ به تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران گفت: وزارت نفت این تکلیف را برای مجموعه شرکت ملی گاز ایران ترسیم کرده که تا زمستان ۹۴ دویست میلیون مترمکعب به ظرفیت انتقال گاز کشور اضافه کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، رضا الماسی در نشستی خبری در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم اظهار داشت: وزارت نفت این تکلیف را برای مجموعه شرکت ملی گاز ایران ترسیم کرده که تا زمستان ۹۳ یکصد میلیون مترمکعب و تا زمستان ۹۴ هم یکصد میلیون مترمکعب، مجموعا دویست میلیون مترمکعب به ظرفیت انتقال گاز کشور اضافه کند.

وی افزود: امسال تکمیل خط دهم سراسری در برنامه است که هم اکنون توسط شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در حال انجام است و پیش بینی شده با به مدار بهره برداری آمدن سه ایستگاه از خط دهم سراسری تا زمستان سال جاری، ۵۰ میلیون مترمکعب از یکصد میلیون مترمکعب ظرفیت جدید انتقال تأمین شود و با به مدار بهره برداری آمدن ۴ ایستگاه از خط هشتم سراسری ۵۰ میلیون مترمکعب دیگر به ظرفیت انتقال گاز کشور تا پیش از فصل سرمای سال جاری افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی انتقال گاز ایران با بیان اینکه خط هفتم سراسری از عسلویه تا ایرانشهر در مدار بهره برداری است، گفت: برای یکصد میلیون مترمکعب دوم، تکمیل خط لوله ششم سراسری در برنامه است.

وی افزود: هم اکنون خط لوله ششم سراسری حدفاصل عسلویه تا اهواز در مدار بهره برداری است، حدفاصل اهواز تا اندیمشک تکمیل شده و ادامه این خط از اندیمشک به سمت کوهدشت و خرم آباد و دهلران سال آینده تا پیش از زمستان ۹۴ تکمیل خواهد شد تا بتوانیم برای انتقال یکصد میلیون مترمکعب دیگر از این خط استفاده کنیم.

الماسی در خصوص وضعیت پروژه های خط لوله نهم و یازدهم سراسری تصریح کرد: امیدواریم تا زمان تکمیل خط ششم سراسری عملیات اجرایی خط نهم و یازدهم نیز آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای خط لوله نهم سراسری از اولویت های وزارت نفت است.

انتهای پیام /

ارسال نظر