|
|
کدخبر: ۱۷۳۳۷۴

وزیر راه و شهرسازی:

خبرگزاری تسنیم: وزیر راه و شهرسازی با تاکید براینکه باید در دو بعد حمایت از انبوه سازی و افزایش قدرت خرید مردم وارد شویم، تاکید کرد: باید بخش عرضه و تقاضای مسکن را مجدد ساماندهی کنیم.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی در نشست دست اندرکاران حوزه راه وشهرسازی، تشکل های صنفی و حرفه ورزان با اشاره به اهمیت حوزه مهندسی، اظهار کرد: دو پدیده بسیار پیچیده در حوزه مهندسی وجود دارد که نخست تعداد بسیار زیاد مهندسان فارغ التحصیل است و دیگر اینکه در زمینه رقابت مهندسان فارغ التحصیل در سطح بین المللی اما و اگر وجود دارد که باید دید نحوه آموزش و پرورش مهندسان ایرانی برای رقابت جهانی تا چه حد کفایت می کند.

وی تاکید کرد: معتقدم همه دفاتر مهندسی ثروتهای ملی ما هستند و حمایت از آنها را وظیفه خود می دانم. همچنین در سال گذشته در حوزه وزارتخانه بخش عمده ای از مطالبات پرداخت شد و امسال برای افزایش میزان طرح های پیمانکاران اندیشه هایی را مد نظر داریم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، دیدار و در خصوص مسائل حوزه راه و شهرسازی این استان با وی گفتگو کرد.

عملیاتی کردن راه آهن گرگان - اینچه برون در سال جاری و پیگیری برای عبور غلات قزاقستان از این مسیر ریلی، بهسازی روکش آسفالت جاده آق قلا به اینچه برون از موارد مطرح شده توسط وزیر راه و شهرسازی در این دیدار بود.

آیت الله نورمفیدی نیز در این دیدار با ابراز نارضایتی از وضعیت این استان در سه حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری تاکید کرد که از دولت جدید برای ایجاد تحول در استان گلستان انتظار دارد و ارتباط ریلی با قزاقستان می تواند برای این استان تحول آفرین باشد.

وزیر راه وشهرسازی در سفر به استان گلستان از جاده آق قلا به اینچه برون و پایانه های مرزی ریلی و جاده ای اینچه برون، بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی در حال ساخت آیت الله طاهری گرگان و بافت فرسوده گرگان بازدید و در نشست تشکل های حرفه ای حوزه راه وشهرسازی و اساتید دانشگاه شرکت کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر