|
|
کدخبر: ۱۷۳۴۰۱

رسانه های چینی خبر دادند

خبرگزاری تسنیم: چین در حال مذاکره برای ساخت یک خط ریل ۱۳ هزار کیلومتری است که پکن را به آمریکا متصل خواهد کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، چین در حال مذاکره برای ساخت یک خط ریلی سریع السیر است که پکن را به آمریکا متصل خواهد کرد.
رسانه های رسمی چین گزارش دادند بر اساس طراحی انجام شده برای بزرگترین و چالش برانگیزترین پروژه عمرانی جهان، این خط ریلی سریع السیر از شمال شرقی چین شروع خواهد شد و با عبور از قسمت هایی از سیبری به نزدیکی آلاسکا خواهد رسید.
این خط ریلی با عبور از زیر تنگه برینگ به آلاسکا خواهد رسید و سپس از طریق کانادا به شهرهای واقع در ساحل غربی آمریکا خواهد رسید.
این پروژه یک پروژه ریلی سریع السیر بلندپروازانه بین المللی است که هدف از آن متصل کردن چین به جهان پیرامون است. اما این پروژه برای عملی شدن با تعدادی چالش های مهندسی شهری جدید مواجه است که باید بر آنها غلبه کرد.
به گفته وانگ منگشو، یک کارشناس ریلی، طول این پروژه ۱۳ هزار کیلومتر خواهد بود. قطارهایی که از فن آوری شناوری مغناتیسی استفاده می کنند و هم اکنون در چین از آنها استفاده می شود، با سرعت متوسط ۳۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت خواهند کرد. کل سفر از چین تا آمریکا، ۲ روز به طول خواهد انجامید.
وانگ گفت: «اکنون ما در حال مذاکره هستیم. روسیه چندین سال است در حال بررسی این پروژه است.»
خط ریلی پکن - آمریکا، تنها یکی از ۴ پروژه ریلی سریع السیر بین المللی است که چین امیدوار است بتواند احداثکند. یکی از این خطوط ریلی، در اورومگی در غرب چین شروع می شود و سپس در ادامه مسیر به کشورهای آلمان، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان، ایران و ترکیه می رسد.
انتهای پیام / / ۲۷

ارسال نظر