|
|
کدخبر: ۱۷۳۴۱۸

تسنیم گزارش می دهد

خبرگزاری تسنیم: حوادثچند روز اخیر پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند اراک موجب شد، تعدادی از واحدهای این پالایشگاه برای روز آینده جهت تعمیرات اساسی از سرویس خارج شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، درتاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ مسیر جدید دریافت خوراک واحد بنزین سازی آیزومریزاسیون پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند اراک از تانک TK - ۲۰۹۳ بدون آبگیری در سرویس قرار داده شد که همین موضوع باعثشد آب همراه مواد نفتی وارد راکتور شد و دمای بستر راکتور بطور ناگهانی افزایش یابد.

به همین دلیل طی چند روز گذشته این واحد از سرویس خارج شده است و توسط هیدروژن در حال پرج است. در این مدت علاوه بر هدرروی هیدروژن و ارسال به مشعل پالایشگاه، تولید بنزین مرغوب هم کاهش یافته است؛ چرا که واحد آیزومریزاسیون بنزین بدون بنزن تولید می کند که با از کار افتادن این واحد بنزن موجود در بنزین پالایشگاه امام خمینی(ره) بیش از حد استاندارد است.
پیگیری خبرنگار تسنیم حاکی از این است که آب چاه شماره۳ این پالایشگاه، آلوده به مواد نفتی شده است و شبکه آب آشامیدنی به شدت بوی نفت می دهد. علاوه بر این آلودگی آب چاه شماره ۳ پالایشگاه می تواند منجر به آلوده شدن آب های زیر زمینی منطقه هم شود.
همچنین به علت عدم کنترل تزریق مواد شیمیائی به بویلر، تیوبهای آن سوراخ و باعثاز سرویس خارج شدن واحد گوگرد سازی شده است که این موضوع هم موجب از سرویس خارج شدن واحد گوگرد سازی پالایشگاه امام خمینی(ره) از ۱۴ اردیبهشت ماه تاکنون شده است.
گفته می شود با از کار افتادن واحد گوگردزدایی، روزانه ۷۰۰ تن گوگرد همراه گازهای سمی به هوا ارسال می شود که این شرایط باعثآلودگی شدید هوای منطقه و ایجاد ابر زرد رنگی از گوگرد در فضای آسمان پالایشگاه شده است.
انتهای پیام / /

ارسال نظر