|
|
کدخبر: ۱۷۳۴۴۳

مدیرکل دفتر کارگزاری های سازمان تأمین اجتماعی:

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل دفتر کارگزاری های سازمان تأمین اجتماعی از ارائه خدمات جدید در کارگزاری های این سازمان در آینده خبر داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمدعلی جنانی با اعلام این مطلب، اظهار داشت:پرداخت هزینه اروتز و پروتز، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه کفن و دفن، انجام امور مربوط به بیمه اختیاری، بازرسی از وضعیت حیات و ممات مستمری بگیران، تشکیل پرونده مطالباتی کارگاه ها و بازرسی از دفاتر حقوقی از خدمات جدیدی است که به زودی در کارگزاری های تأمین کشور اجرایی می شود.

وی با اشاره به اینکه رویکرد برون سپاری خدمات می تواند مشکلات تأمین اجتماعی را تا حدود زیادی برطرف کند، افزود: در مقایسه با ایجاد شعب جدید، هزینه مربوط به توسعه کارگزاری ها بسیار کمتر است و ارائه خدمات در کارگزاری ها افزایش قابل توجه رضایتمندی بیمه شدگان را نیز به دنبال دارد.

جنانی با بیان اینکه توسعه کمی کارگزاری های تأمین اجتماعی در کشور را از راهبردی اصلی این سازمان است، اظهار داشت: مجوز ایجاد ۴۰ کارگزاری در کشور در ۲۴ استان کشور از هیئت مدیره اخذ شده که اولویت انتخاب مناطق براساس میزان مراجعین، محرومیت منطقه، نبود کارگزاری در استان، ازدحام و محدودیت فیزیکی شعب انجام گرفته است.

مدیرکل دفتر کارگزاری های سازمان تأمین اجتماعی گفت: کارگزاری ها به دنبال کشف منابع جدید و کاهش مصارف سازمان تأمین اجتماعی هستند. توسعه کمی، توجه به رابطه هزینه - فایده، اصلاح تعرفه های کارگزاری، واگذاری امور میدانی به کارگزاری ها را از راهبردهای اصلی سازمان تأمین اجتماعی در بخش کارگزاری ها است.

وی تصریح کرد: براساس قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون نظام جامع رفاه اجتماعی، سازمان های دارای تصدی گری مکلف به برون سپاری ۲۰ درصد از خدمات خود هستند و تأمین اجتماعی نیز به عنوان یک الزام قانونی مکلف به اجرای آن است.

مدیرکل دفتر کارگزاری های سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به فعالیت ۱۳۷ کارگزاری تأمین اجتماعی در کشور خاطرنشان کرد: در یک سال به طور متوسط کارگزاری ها پاسخگویی به ۴۰ میلیون بار مراجعه را انجام می دهند.

انتهای پیام /

ارسال نظر