|
|
کدخبر: ۱۷۳۶۶۸

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تحقق اهداف سند تحول بنیادین مستلزم گذر زمان است اما عملیاتی کردن سند باید با شدت و جدیت لازم دنبال شود. سرلوحه اقدامات وزارت آموزش و پرورش باید تحقق سند تحول بنیادین در عمل و نه شعار باشد.

عباس مقتدایی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیمبا اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان نمونه کشور اظهار داشت: مسئولان و متولیان باید با تمام توان رهنمودهای مقام معظم رهبری را دنبال کنند. تحول بنیادین یک موضوع ساده نیست و رسالت اصلی آموزش و پرورش باید تحقق تحول بنیادین باشد.

وی افزود: گلایه ما در برخی مقاطع این بود که چرا موضوع ارتقاء سطح آموزش و پرورش به اشتباه مترادف تحول بنیادین لحاظ می شود. مسئولان آموزش و پرورش باید بدانند بخشی از ضرورت های تحقق تحول ایجاد زیرساخت هاست و موضوع اصل تحول بنیادین است. تحولی که بتواند در تراز نظام اسلامی نیروهای کارآمد را تربیت کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلسگفت: تربیت نیروهای مورد نیاز نظام اسلامی، سیاستگذاری و ریل گذاری، نظارت و ارزیابی در سطوح کلان و برنامه ریزی برای اجرا، ترمیم و به روز رسانی مطالبات سند تحول بنیادین از جمله نکات اساسی است که باید جدی گرفته شود و در عمل پیاده سازی و محقق شود.

مقتدایی عنوان کرد:امروز همه ما در قوای مختلف کشور مخاطب کلام و رهنمودهای مقام معظم رهبری هستیم. هم وزارت آموزش و پرورش و هم مجلس شورای اسلامی باید نسبت به عملیاتی کردن و اجرای راهکارهای مشخص شده در سند اقدام کنند. استقرار نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی بر اساس مبانی نظری و فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی باید به سرعت عملیاتی شود.

وی افزود:موضوع تحقق اهداف سند یک موضوع زمان بر و مستلزم گذر زمان است اما عملیاتی کردن باید با شدت و جدیت لازم اجرایی شود. پس از استقرار دولت جدید نوعی سکون یا کم توجهی یا غلفت در خصوص تحول بنیادین رخ داده است این موضوع را با کمیسیون آموزش مجلس نیز در میان گذاشته ایم همچنین با وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی نیز مذاکره کرده ایم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیات مجلس تصریح کرد: مجلس و کمیسیون آموزش با جدیت به دنبال تحقق تحول بنیادین آموزش و پرورش هستند و هر اقدامی را که لازم است انجام می دهیم تا موانع موجود از پیش روی وزارت آموزش و پرورش برداشته شود.سرلوحه اقدامات وزارت آموزش و پرورش نیز باید تحقق سند تحول بنیادین در عمل و نه به صورت شعار باشد.

مقتدایی ادامه داد: با وزیر آموزش و پرورش و دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش جلسات متعددی داشتیم. پیگیری نظارتی مجلس برای اجرای سند تحول بنیادین در آینده شدت خواهد یافت. باید برنامه ریزی دقیق همراه با جدیت برای تحقق تحول بنیادین در سطح وزارت آموزش و پرورش ایجاد شود. مجلس از اقدامات انجام شده در این زمینه تشکر می کند اما به دنبال این هستیم که شتاب افزون تری به اجرای سند تحول بنیادین بدهیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر