|
|
کدخبر: ۱۷۳۷۴۱

در گفت وگو با تسنیم

خبرگزاری تسنیم: وزیر نفت گفت: هم میزان تولید نفت و هم ظرفیت تولید نفت کشور نسبت به ۹ ماه پیش افزایش یافته اما برنامه ۷ ماهه دولت برای رسیدن به ظرفیت تولید سال ۸۴ محقق نشد.

بیژن نامدار زنگنه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیماظهار داشت: در آغاز دولت هدفگذاری کردیم که در برنامه ای ۷ ماهه ظرفیت تولید نفت به ۴ تا ۴.۲ میلیون بشکه در روز(ظرفیت تولید نفت ایران در سال ۸۴) برسد.

وی افزود: هم میزان تولید نفت و هم ظرفیت تولید نفت کشور نسبت به ۹ ماه پیش افزایش یافته اما برنامه ۷ ماهه دولت برای رسیدن به ظرفیت تولید سال ۸۴ محقق نشد.

وزیر نفت با بیان اینکه ظرفیت تولید را باید با میزان تقاضا، ظرفیت پالایش، اولویت بندی سرمایه گذاری ها و حجم صادرات متناسب کنیم، گفت: با توجه به جمیع دلایل، ظرفیت تولید نفت ایران به ۴ میلیون بشکه در روز نرسید اما به این رقم نزدیک است و برنامه وزارت نفت برای افزایش ظرفیت تولید نفت ایران هم اکنون نیز در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: هر چه بگذرد با افزایش سرمایه گذاری ها و بهره برداری از طرح های توسعه ای میادین نفتی کشور به ویژه در میادین مشترک، ظرفیت تولید نفت و میزان تولید افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام /

ارسال نظر