|
|
کدخبر: ۱۷۳۷۷۶

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خبر داد

خبرگزاری تسنیم: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از راه اندازی پارک فناوری در کمیته امداد امام خمینی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، سورنا ستاری در همایش تجلیل از نخبگان و جلوه های خودباوری کمیته امداد اظهار داشت: یکی از قوانینی که در حوزه توانمندسازی وجود دارد اما تا به حال اجرا نشده قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان است.

وی ادامه داد: یکی از اولویت ها باید اجرایی شدن این قانون باشد چرا که وقتی یک نفر تصمیم می گیرد کارمند دولت نبوده و خود کارآفرین باشد نیاز به حمایت دارد که این حمایت فقط مالی نیست.

ستاری ادامه داد: ما در راه حمایت و توانمندسازی نخبگان کمیته امداد احتیاج به نهادهای واسط داریم و حاضریم پارک فناوری و مرکز رشد در این نهاد مستقر کنیم تا به واسط حمایت ها و مشاوره ها اختراعات به تولید انبوه و بازار برسد.

وی تصریح کرد: کمیته امداد می تواند خود سهامدار بخشی از سهام این شرکت ها باشد که به نوعی برای آنها تضمین نیز ایجاد شود.

ستاری همچنین گفت: در دوره جدید بنیاد نخبگان ما به دنبال شناسی نخبگان نیستم چرا که این امر مانند گذشته انجام می شود. ما می توانیم این افراد را توانمند کنیم و این به معنای کارمند دولت شدن نیست. ما امکاناتمان را در کمیته امداد بیشتر می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از این حمایت ها به صورت مالی و بخش دیگر به صورت آموزش های فرهنگی است. امیدواریم با همت مدیران کمیته امداد بتوانیم کمک های دو جانبه و مکانیزم برد - برد داشته باشیم.

همچنین در این مراسم از تعدادی از نخبگان تحت پوشش کمیته امداد با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، محمد ترقی عضو شورای مرکزی کمیته امداد، اکبر میرشکار معاون فرهنگی کمیته امداد و تعدادی از نمایندگان مجلس تقدیر شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر