|
|
کدخبر: ۱۷۳۹۰۷

یک استاد دانشگاه در گفت وگو با تسنیم انتقاد کرد

خبرگزاری تسنیم: یک استاد دانشگاه از تنزل نشان ملی صنایع دستی انتقاد کرد.

شهرام امیری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: متأسفانه دیده می شود نشان ملی صنایع دستی که به افرادی باید داده شود که از جان خود می گذرند یا یک مسیر هنری را باز می کنند، در شهرستان ها و استان های دیگر به افرادی داده می شود که کارهای درخوری نداشته اند مثلاً دیده شده است فردی که جعبه شکلات خوری تولید کرده و نشان ملی گرفته است.

وی با بیان اینکه با این اوضاع بهتر است نام نشان ملی را از این عنوان بزرگ برداریم اضافه کرد: فردی که محصول نفیسی تولید کرده است که به عنوان نمونه چندسال روی آن کار کرده است باید چنین نشانی رادریافت کند که متأسفانه نمی گیرد.

امیری تصریح کرد: موضوع دیگر بحثنمایشگاه هاست که برای شرکت در آن ثبت نام گذاشته اند و یادشان رفته است که به کارگاه های پویا برسند با این وضعیت آن کارمندی که بعد از محل کار خود در خانه خود ماهی یکی دو کار هم تولید می کند، می تواند در نمایشگاه شرکت کند لذا نباید نمایشگاه ها را نوبتی کنند و به فردی بگویند تو چون یک بار در نمایشگاه شرکت کردی دیگر حق نداری در این نمایشگاه شرکت کنی.

این استاد دانشگاه و تولیدکننده صنایع دستی ادامه داد: اتفاقی که می افتد این است که آن افرادی که فقط تولید خانگی داشه اند چون تعداد محصولاتشان به حد نصاب یک غرفه نمی رسد به کارگاه های تولیدی مراجعه می کند و از محصولات آنها برای غرفه خود استفاده می کند.

امیری خاطنشان کرد: در اینجا چیزی که گم می شود حمایت از کارگاه های تولیدی است که یا باید غرفه هایی را جداگانه برای کارگاه های تولیدی در نظر بگیرند یا باید در خصوص حضور نوبتی در نمایشگاه های صنایع دستی برای کارگاه های تولیدی استثنا قائل شوند.

انتهای پیام /

ارسال نظر