|
|
کدخبر: ۱۷۳۹۱۴

محمدحسن ابوحمزه گفت: برخی از نویسندگان کودک و نوجوان اطلاع چندانی از دفاع مقدس نداشته و یا دغدغه این موضوع را ندارند تا برای این گروه سنی به نگارش اثر بپردازند.

گروه فرهنگی مشرق- محمدحسن ابوحمزه نویسنده ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران درباره این رویداد بزرگ فرهنگی بیان داشت: نمایشگاه کتاب به نسبت سال گذشته از استقبال کمتری برخوردار بود و کتاب ها زیاد تنوعی نداشت؛ یعنی کتاب هایی که در سال گذشته در اکثر غرفه ها وجود داشت، در نمایشگاه فعلی هم مشاهده می شد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چگونه می توان ادبیات انقلاب اسلامی را به نسل جوان منتقل و به سایر کشورها نیز صادر کرد، گفت: بنده برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس، طنز را انتخاب کردم چرا که در هر زمینه ای که درباره این ادبیات گفته شده است، بعضاً یا تکراری بوده و یا در برخی اوقات تحریف شده است و بعضی جاها به صورت غیرواقعی بیش از حد اغراق شده است که همه اینها باعثشده تا مخاطب ما دفع شود.

ابوحمزه عنوان کرد: بنده تلاش کردم تا با زبان طنز، ادبیات دفاع مقدس را به نوجوانان و بعضاً بزرگسالان معرفی و آشنا کنم و نویسندگان نیز باید تلاش کنند تا با شناسایی ناگفته هایی از جنگ، با زوایای مختلف آن را به مخاطبان خود بیان کنند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا نویسندگان ادبیات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که برای کودکان و نوجوانان قلم می زنند، اندک است، گفت: نویسندگانی که در عرصه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی فعالیت می کنند، به سبب شرایط سنی خود هنوز نتوانسته اند با نسل جوان ارتباط برقرار کنند و متأسفانه نمی توانند گاهی اوقات این کار را هم انجام دهند.

نویسنده کتاب «دیده بان ها ایستاده می خندند» عنوان کرد: کسانی که در موضوع کودک و نوجوان و خارج از این مقوله می نویسند. آنها هم اطلاع چندانی از دفاع مقدس ندارند یعنی یا دغدغه این موضوع را ندارند و یا سن شان به این موضوع قد نمی دهد که بخواهند درباره آن چیزی بنویسند.

ارسال نظر