|
|
کدخبر: ۱۷۴۰۵۴

خبرگزاری تسنیم: معاون آموزش متوسطه شهر تهران گفت: در جشنواره جوان خوارزمی طرح ۱۰ دانش آموز تهرانی به عنوان طرح برگزیده کشوری انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، محمود حسینی معاون آموزش متوسطه شهر تهران امروز در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی شهر تهران اظهار داشت: سه هزار و ۵۷۲ اثر از سوی دانش آموزان تهرانی به دبیرخانه جشنواره جوان خوارزمی ارسال شد که از این تعداد ۳ هزار و ۴۸۳ طرح مربوط به دانش آموزان دوره متوسطه بود که یک هزار و ۴۱۳ نفر از آن ها پسر بودند.

وی افزود: یک هزار و ۱۱۹ طرح بعد از ممیزی در سطح مناطق به عنوان برگزیده انتخاب شدند که از این تعداد یک هزار و ۶۴۳ دانش آموز طرح ارائه دادند که ۹۸ برگزیده استانی داشتیم.

حسینی ادامه داد: بعد از داوری ۳۲ طرح قابلیت پذیرش را پیدا کردند که از این تعداد ۱۰ طرح توسط ۱۴ دانش آموزش پذیرفته شد و تهران به عنوان کلان شهر رتبه نخست را کسب کرد.

معاون آموزش متوسطه شهر تهران ادامه داد: برخی از استان ها مانند سمنان و خراسان جنوبی راه کوتاهی دارند به تهران برسند. همچنین در حوزه دختران ۴۵۸ طرح علوم زیستی و پزشکی داشتیم که بیشترین طرح ها بود و بعد از معماری و ادبیات بیشترین طرح های ارائه شده به خود اختصاص دادند و در گروه پسران بیشترین طرح ها در مکانیک فیزیک و نجوم و هنر و معماری بود.

وی افزود: طرح ۱۰ نفر از دانش آموزان تهرانی به عنوان طرح برگزیده انتخاب شد و ۵۹طرح نیز به عنوان استانی مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام /

ارسال نظر