|
|
کدخبر: ۱۷۴۰۵۸

فائو پیش بینی کرد

خبرگزاری تسنیم: سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی پیش بینی کرد تولید غلات ایران در سال زراعی جاری ۵۰۰ هزار تن کاهش یابد و به ۱۹.۸ میلیون تن برسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی در جدیدترین گزارش خود از سلسله گزارش های «چشم انداز غذایی» که هر سال دو بار منتشر می شود پیش بینی کرد تولید غلات ایران در سال زراعی جاری نیم میلیون تن کاهش یابد.

بر اساس این گزارش ایران در سال گذشته ۲۰.۳ میلیون تن غلات تولید کرد و انتظار می رود این رقم در سال زراعی جاری به ۱۹.۸ میلیون تن کاهش یابد.

گندم مهمترین غله تولیدی ایران است که تولید آن در سال زراعی جاری نیم میلیون تن کاهش خواهد یافت و به ۱۳.۵ میلیون تن خواهد رسید.

فائو پیش بینی کرده است تولید برنج در ایران طی امسال ۱۰۰ هزار تن افزایش یابد و از ۱.۸ میلیون تن در سال گذشته به ۱.۹ میلیون تن طی امسال برسد.

به گزارش تسنیم، وزارت کشاورزی آمریکا نیز در گزارشی از کاهش تولید گندم ایران طی امسال خبر داده و پیش بینی کرده است تولید گندم در ایران طی سال زراعی جاری به ۱۳ میلیون تن برسد. این گزارش همچنین پیش بینی کرده است تولید برنج ایران به ۱.۷ میلیون تن افزایش یابد.

انتهای پیام / /

ارسال نظر