|
|
کدخبر: ۱۷۴۰۷۲

رئیس اداره پایش محیط زیست هرمزگان در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: رئیس اداره پایش محیط زیست هرمزگان گفت: یکی از تعهدات وزارت نفت این است که در اجرای نسب سامانه پایش آنلاین ایستگاه های دریایی تسریع بخشد بنابراین باید در این زمینه باید به تعهداتش عمل کند.

محوری، رئیس اداره پایش محیط زیست هرمزگان در گفت وگو با خبرنگار اعزامی به چابهار، در خصوص وضعیت تصفیه خانه های شهری بندرعباس اظهار داشت: بررسی وضعیت تصفیه خانه های شهری بندرعباس باید به طور جدی مدنظر قرار گیرد چرا که بخش اعظم فاضلاب ها به روش سنتی و این خود یک مشکل اساسی محسوب می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تنها بخشی از فاضلاب تولیدی بندرعباس از طریق شبکه فاضلاب جمع آوری و به تصفیه خانه این شهر انتقال داده می شود.

رئیس اداره پایش محیط زیست هرمزگان گفت: بندر عباس ۴۷۰ هزار نفر جمعیت دارد که به عنوان یکی از قطب های جمعیت محسوب می شود ولی وضعیت دفع فاضلاب یکی از مشکلات جدی بندر عباس است در واقع می توان گفت شبکه جمع آوری فاضلاب به دلیل حاشیه نشینی کارایی لازم را ندارد.

محوری بیان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان در راستای انجام وظایف سازمانی پایش و بررسی خروجی تصفیه خانه شهر بندرعباس و مقایسه آن با استانداردهای زیست محیطی را در دستور کار دارد.

وی افزود: براساس بند ب ماده ۱۹۲ قانون برنامه پنجم توسعه، شرکت آب و فاضلاب نصب سیستم پایش لحظه ای بر روی خروجی تصفیه خانه شهری را برعهده دارد ولی تاکنون در این زمینه کاری انجام نداده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر شهرهای لنگه سیریک فاقد طرح شبکه جمع آوری فاضلاب هستند همچنین فاضلاب تولیدی جزیره کیش و تنگه هرمز توسط سیستم تصفیه خانه، تصفیه می شوند.

رئیس اداره پایش محیط زیست هرمزگان ادامه داد: نصب سامانه پایش آنلاین برای سنجش لحظه ای فاکتورهای زیست محیطی و پساب خروجی در اجرای بند قانونی از مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد همچنین اجباری کردن پیش تصفیه به روش بی هوازی در مجتمع ها و ساختمان هایی که تعداد مشترکان آن ها زیاد می شود به منظور کمک به تصفیه خانه های موجود در شهر باید مدنظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: تسریع در اتصال واحدهای مسکونی به شبکه فاضلاب در مناطقی که تاکنون وصل نشده اند باید صورت گیرد.

محوری گفت: وزارت نفت باید تعهدات خود را در زمینه اجرای نصب سامانه پایش آنلاین ایستگاه های دریایی انجام دهد و در این زمینه تسریع بخشد. همچنین موضوع منشأگیری قاچاق سوخت و جلوگیری از ورود آن به آب های دریایی از مواردی است که باید هرچه سریع تر انجام گیرد.

انتهای پیام

ارسال نظر