|
|
کدخبر: ۱۷۴۰۷۴

معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از بهره برداری یکی از بزرگترین مجتمع های در دست ساخت پتروشیمی در غرب کشور در سال جاری خبر داد و اعلام کرد: با تکمیل فاز ١٥ و ١۶ پارس جنوبی و تامین خوراک پتروشیمی کاویان، خوراک پتروشیمی ۳۰۰ هزار تنی لرستان هم تامین خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسن پیوندی با اشاره به پیشرفت ٩٥ درصدی طرح پتروشیمی لرستان گفت: این طرح یکی از طرحهای اولویت دار صنعت پتروشیمی است که امسال به بهره برداری خواهد رسید.

معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با حضور در طرح در دست ساخت پتروشیمی لرستان با بیان اینکه هدف حضور در این طرح را کمک به رفع مشکلات اجرایی این طرح پتروشیمیایی است، گفت: هدف شرکت ملی صنایع پتروشیمی رفع موانع طرح های پتروشیمی و کمک به راه اندازی سریع تر این طرح ها است و افزایش تولید محصول، کاهش ظرفیت خالی مانده طرح ها و تسریع در به بار نشستن سرمایه گذاری ها در مقیاس کشوری است.

سخنگوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی این طرح و سایر طرحهای موجود در مسیر خط لوله اتیلن غرب را طرحهای اولویت دار صنعت پتروشیمی عنوان کرد و افزود: باید به صورت دقیق راه اندازی خط لوله اتیلن غرب را پیگیری کنیم تا در زمان مقرر و همزمان با راه اندازی واحدهای در مسیر خط نیز آماده انتقال اتیلن به طرح ها باشد.

این مقام مسئول با ابراز امیدواری نسبت به تکمیل فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی و تامین اتان کافی برای مجتمع پتروشیمی کاویان افزود: پتروشیمی لرستان تولیدکننده ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک خطی است که مراحل پایانی کار را سپری می کند و مشکلات کوچکی دارد که با کمک مسئولان گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت حل می شود.

پیوندی با بیان اینکه هفته آینده به منظور بررسی وضعیت طرح های سنندج و مهاباد با حضور مدیران آنها در محل احداثطرح نشست های مشترکی برگزار خواهیم کرد بیان کرد: پیگیری رفع موانع موجود برای باز شدن LC طرح های عسلویه که فاینانس چین آنها نهایی شده است برنامه دیگری است که به طور جدی در حال پیگیری آن هستیم.

ارسال نظر