|
|
کدخبر: ۱۷۴۱۶۹

رمزوراز بی محلی به طلب ۸۰هزار میلیاردی ۸

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اینکه خواستار انتشار اسامی بدهکاران کلان بانکی توسط قوه قضائیه شد، گفت: معوقات بانکی تنها به دولت نهم و دهم ختم نمی شود بلکه ریشه در دولت های قبل هم دارد.

عثمان احمدی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمدر ارتباط با افزایش معوقات بانکی و عدم وصول آنها توسط سیستم بانکی، اظهار داشت: طی سال های اخیر برخی از افرادی که در رأس بدهکاران بانکی قرار داشتند دستگیر شده اند ولی در عمل شاهد اقدام خاصی در این زمینه نبوده ایم.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه باید با دست باز نسبت به رسیدگی پرونده بدهکاران کلان و دانه درشت اقدام کند، تصریح کرد: قوه قضائیه باید بعد از مشخص شدن نتایج بررسی های موشکافی اسامی آنگروه از بدهکاران بانکی که تسهیلات کلان دریافت کرده ولی عمداً نسبت به بازپرداخت آن اقدامی نمی کنند را به مردم اعلام کند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به اینکه مردم حتماً باید در جریان اسامی بدهکاران دانه درشت سیستم بانکی قرار گیرند، افزود: مجلس هم خواهان برخورد با کسانی است که بیت المال را حیف و میل کرده اند و اقدامی در جهت بازپرداخت تسهیلات دریافتی از بانک ها انجام نمی دهند.

احمدی با اشاره به اینکه مجلس و دولت باید نسبت به تعیین تکلیف وضعیت بدهی بدهکاران دانه درشت عزم جدی داشته باشند، گفت: بانک ها باید پاسخ دهند که چطور برای وام های خرد براحتی وام گیرنده را تحت فشار می گذارند و از حقوق ضامن ها اقساط را کسر می کنند ولی برای وصول بدهی بدهکاران کلان اقدامی انجام نمی دهند.

وی با طرح این پرسش که چطور بانک ها براحتی از ۸۲ هزار میلیارد تومان گذشته اند؟ ادامه داد: البته قوه قضائیه نیز به منظور بررسی کامل این پرونده ها نیازمند زمان بیشتری است چراکه برای اطلاع دقیق از پشت پرده این تسهیلات پرداختی باید بررسی موشکافی انجام شود.

نماینده مردم مهاباد در مجلس نهم همچنین گفت: البته باید از سوءظن به دولت نهم و دهم خودداری کرد چراکه تمام این معوقات بانکی مربوط به دولت قبل نیست بلکه این تسهیلات معوق شده مربوط به دولت های قبل هم می باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر