|
|
کدخبر: ۱۷۵۱۸۷

رئیس سازمان سازمان بهزیستی استان البرز در گفتگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: رئیس بهزیستی استان البرز از تلاش و مشارکت خیرین سلامت برای ساخت نخستین بیمارستان تخصصی بیماران نادر با مشارکت بهزیستی این استان به همراه استانداری البرز و بنیاد بیماران نادر کشور خبر داد.

افروز بهرامی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به ساخت نخستین بیمارستان تخصصی بیماران نادر در استان البرز که با مشارکت بنیاد بیماران نادر و خیرین حوزه سلامت صورت می پذیرد اظهار داشت: استان البرز دارای شصت هزار معلول و مددجوی تحت پوشش در قالب زنان بی سرپرست، کودکان خیابانی و… است و در برنامه های پیش روی خود برای ارائه خدمات به بیماران نادر نیز تلاش خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر برآورد دقیقی از تعداد بیماران نادر استان البرز در دست نداریم افزود: براین اساس با همکاری مشترک بهزیستی این استان و بنیاد بیماران نادر برای تشخیص و درمان این بیماران در آینده ای نزدیک تلاش خواهیم کرد که براین اساس جلسات این مقوله را در استاننداری البرز با حضور مسئولان امر انجام می دهیم.

بهرامی با اشاره به برنامه های مشترک بهزیستی استان البرز با بنیاد بیماران نادر برای فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی در حوزه بیماری های نادر عنوان کرد: براساس سیاست های دولت تدبیر و امید که به مقوله بهداشت و سلامت توجه ویژه ای داشته است در تلاشیم تا در استان البرز که استانی تازه تأسیس به حساب می آید بتوانیم در آینده ای نه چندان دور با انعقاد تفاهم نامه ای برای ساخت نخستین بیمارستان تخصصی بیماران نادر در این استان اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: با مشارکت بهزیستی استان البرز بنیاد بیماران نادر همکاری های متقابلی را انجام خواهند داد به طوری که مددجویان بهزیستی بتوانند به صورت رایگان و یا با هزینه های بسیار پایین از خدمات تشخیصی بنیاد بیماران نادر برخوردار شوند و بهزیستی نیز متعاقب این همکاری مشترک به بیماران نادر خدمات لازم آنها را ارائه کنند.

رئیس بهزیستی استان البرز ادامه داد: استان البرز دارای جمعیت قابل توجهی است به طور آنکه فقط در منطقه فردیس جمعیتی بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر زندگی می کنند که معادل جمعیت کل استان ایلام است و با توجه به اینکه این استان تازه تأسیس نیز است دچار آسیب های اجتماعی فراوانی است. کمااینکه استان البرز جزو مناطق محروم به حساب نمی آید ولی از نظر آسیب های اجتماعی به واقع محروم است و می طلبد دولت و سازمان های مردم نهاد توجهی ویژه به این استان داشته باشند.

*خانه دار شدن ۴۰۰ مددجو

بهرامی در ادامه به مراسم گلریزان برای ۴۰۰ مددجوی بهزیستی استان البرز که با همت خیرین و تلاش این سازمان خانه دار شدند اشاره کرد و افزود: براین اساس در روز ۲۸ اردیبهشت در سالن میلاد کرج با حضور خیرین گلریزانی خواهیم داشت تا روند تکمیل خانه دار شدن ۴۰۰ مددجو کامل شود به نوعی که هم در این مراسم از خیرین به جهت حمایت هایی که انجام دادند قدردانی کنیم و با حضور مددجویان عملکردی از چگونگی تهیه و تأمین مسکن آنان را در اختیار خیرین قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ۶۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی استان البرز هستند باید عنوان کنم که نیمی از این افراد معلول هستند. بنابراین ما در صدد هستیم تا کارآفرینی اجتماعی را در این استان مطرح کنیم. کما اینکه همیشه کارآفرینی صنعتی مطرح بوده است و این درحالی است که ۱۳ درصد صنعت کشور در استان البرز تعریف می شود. بنابراین براساس نامگذاری سال ۹۳ فرهنگ سازی برای ارتقای کارآفرینی در بین مددجویان بهزیستی در سال جاری خواهیم داشت.

انتهای پیام /

ارسال نظر