|
|
کدخبر: ۱۷۵۲۶۵

یک مقام مسئول در شرکت ملی گاز با اشاره به برنامه ریزی برای ساخت یکهزار جایگاه جدید CNG در کشور، اعلام کرد: با ورود این تعداد جایگاهCNG روزانه ۲۰ میلیون لیتر در مصرف بنزین کشور صرفه جویی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، تا پایان اسفند ماه سال گذشته قرار بود تعداد کل جایگاه های CNG کشور به ۲۲۰۰ ایستگاه افزایش یابد با این وجود پس از گذشت ۵۰ روز از آغاز سال جدید هنوز این تعداد جایگاه CNG در کشور در مدار بهره بردایر قرار نگرفته است.

مدیریت طرح توسعه CNG در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در آخرین گزارش رسمی خود اعلام کرده است: تا نیمه اردیبهشت ماه سال جاری تعداد کل جایگاه های CNG کشور به دو هزار و ۱۸۶ ایستگاه رسیده است.

از این رو با با ساخت این تعداد جایگاه CNG ظرفیت عرضه گاز طبیعی به ناوگان حمل و نقل به ۲.۴ میلیون مترمکعب در ساعت افزایش یافته است.

در این بین یکی از مسئولان شرکت ملی گاز ایران از ساخت یکهزار جایگاه جدید CNG با مشارکت بخش خصوصی در استان های مختلف کشور خبر داده است.

مجتبی شیخ بهایی معاونت مهندسی و بهره برداری مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز از احداث۱۰۰۰ جایگاه CNG در کشور خبر داد و گفت: با ورود این تعداد جایگاه CNG روزانه ۲۰ میلیون لیتر در مصرف بنزین کشور صرفه جویی می شود.

علاوه بر این، هفته گذشته تفاهمنامه یکهزار میلیارد تومانی تامین یکهزار دستگاه تجهیزات CNG بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و سازندگان داخلی امضا شد.

ارسال نظر