|
|
کدخبر: ۱۷۵۲۶۷

تسنیم گزارش می دهد

خبرگزاری تسنیم: در حالی که پیش از این عنوان شده بود تا نیمه اردیبهشت ماه تزریق مواد پرکننده در حفره های گمانه زنی ترمیمی بدنه سد کارون ۴ تکمیل می شود و بدنه ترمیم شده به کارفرما تحویل می شود، این امر به هفته ابتدایی خرداد ۹۳ موکول شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، به دنبال مصمم شدن مسئولان مربوطه در مجموعه وزارت نیرو برای ترمیم ترک های بدنه سدکارون ۴، بیست و چهارم دی ماه ۹۲ با حضور مسئولان شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و متخصصان ترمیم سد شرکتی اسپانیایی، عملیات ترمیم آن آغاز شد.

در این مدت، متخصصان شرکت اسپانیایی HCC با حفر ۱۶۰ گمانه در بدنه سد مجموعا به طول ۲۲۰۰ متر، کار شناسایی و درزگیری تمامی ترک های ایجاد شده را آغاز کردند تا اینکه موفق شدند در نیمه دوم فروردین امسال، نفوذ مویرگی آب از درزها را متوقف کنند.

محمدرضا رضازاده، مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، بیست و ششم فروردین با اعلام این خبر گفت: تا امروز نفوذ مویرگی آب از درزها متوقف شده و تنها نفوذ آب از محل حفاری گمانه هاست و تا ۱۵ اردیبهشت سال جاری، کار تزریق مواد در گمانه های حفاری شده به اتمام رسیده و درزگیری بدنه سد کارون ۴ تکمیل خواهد شد.

اما پیگیری خبرنگار تسنیم از محل کارگاه سد کارون ۴ حاکی از این است در حالی که پیش از این عنوان شده بود تا نیمه اردیبهشت ماه تزریق مواد پرکننده در حفره های گمانه زنی ترمیمی بدنه سد کارون ۴ تکمیل می شود و بدنه ترمیم شده به کارفرما تحویل می شود، این امر با سه هفته تأخیر، به هفته ابتدایی خرداد ۹۳ موکول شد.

به نظر می رسد دلیل آن، تأخیر در واردات بخشی از مواد پر کننده و همچنین هماهنگی های مربوطه برای تحویل رسمی کار از شرکت HCC بوده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر