|
|
کدخبر: ۱۷۵۳۰۲

یک استاد دانشگاه در گفت وگو با تسنیم انتقاد کرد

خبرگزاری تسنیم: یک استاد دانشگاه از تأخیر ۳ ماهه در معرفی معاون صنایع دستی استان تهران انتقاد کرد و گفت: این تأخیر در پیشرفت صنایع دستی استان تهران اثر منفی دارد.

شهرام امیری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیماظهار داشت: باید موضوع ارائه وام های بلاعوض حل شود چرا که مشاهده می شود هر کس می تواند برای دریافت این وام ها ثبت نام کند اما به جای اینکه در صنایع دستی خرج کند، جهیزیه ازدواج می خرد یا ماشینش را عوض می کند در حالی که باید به کارگاه های پویا و فعال صنایع دستی تعلق بگیرد.

وی افرود: یکی از مواردی که در نمایشگاه های صنایع دستی به تازگی دستور داده اند این است که افراد تکراری نباید در نمایشگاه ها حضور داشته باشند و دلیل این کار را هم حمایت از جوان ها اعلام کرده اند اما متأسفانه این موضوع بهانه ای برای رانت های مختلف شده است به طوری که به این بهانه از افراد متخصص برای شرکت در نمایشگاه ها استفاده نمی کنند.

امیری با بیان اینکه می توانند سالنی برای جوانان و سالنی برای نخبگان در نمایشگاه های صنایع دستی قرار دهند تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم تعیین معاون صنایع دستی استان تهران است که در حال حاضر ۳ ماه است که مسئول آن انتخاب نشده است.

این استاد دانشگاه با بیان این که به جرأت می توان گفت که تهران در حال حاضر رتبه یک صنایع دستی کشور را دارد خاطرنشان کرد: دلیل این موضوع را می توان حضور بسیاری از اساتید تراز اول صنایع دستی در تهران دانست مانند سال های گذشته که اصفهان مرکز حضور این اساتید بود.

وی اضافه کرد: موضوع مهم دیگر این روزهای صنایع دستی کشورمان کارگروه های صنایع دستی استان هاست که متأسفانه به صورت تخصصی نیست و هنوز به صورت عام وجود دارد به نظر می رسد بهتر است کارگروه های تخصصی مانند بافت ها یا چب یا فلز که زیرمجموعه هر کدام می توان ۵۰ رشته قرار داد تشکیل شود تا به صورت تخصصی در هر استان مشکلات هر رشته پیگیری شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر