|
|
کدخبر: ۱۷۵۳۰۹

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در اصلاح قانون بودجه ۹۲ الحاقیه ای آماده کردیم که ۲۰ درصد درآمد حاصل از افزایش قیمت گازوئیل در اختیار راه آهن قرار گیرد، گفت: صندوق توسعه ملی که در حال حاضر ۶۰ میلیارد دلار منابع در اختیار دارد، ظرفیت مطلوبی برای توسعه ریلی کشور فراهم کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد بائوج لاهوتی در یک برنامه زنده تلویزیونی درباره گلوگاه های توسعه سیستم ریلی کشور، اظهار داشت: براساس سند چشم انداز باید ۲۶ هزار کیلومتر خط آهن تا سال ۱۴۰۴ در کشور داشته باشیم که در حال حاضر حدود ۱۰ هزار کیلومتر خط آهن موجود داریم.

وی با بیان اینکه باید سالانه ۱۲۰۰ کیلومتر خط آهن در کشور ساخته شود، گفت: در حال حاضر میانگین ساخت راه آهن در کشور سالانه حداکثر ۲۰۰ کیلومتر است، بنابراین باید هر سال منابع اجرای یک هزار کیلومتر ریل تامین شود.

عضو کمیسیون عمران با اشاره به اینکه بودجه دولتی و عمرانی محدود است و کفاف اجرای پروژه ها را نمی دهد، بیان کرد: ۱۵ روز پیش در کمیسیون عمران مجلس مبلغی به کل پروژه های عمرانی کشور تزریق شد که برای سال ۹۳ تاکنون ۱۳ هزار میلیارد تومان است و در خوشبینانه ترین حالت این رقم ۲۰ هزار میلیارد تومان برای کل پروژه های عمرانی امسال است و برای سال آینده نیز حدود همین رقم خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه ۳ هزار پروژه عمرانی نیمه تمام داریم، گفت: اگر سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان به آنها تزریق کنیم و در صورتی که برآورد ریالی پروژه ها عوض نشود، حدود ۲۰ سال زمان لازم است تا این پروژه ها تکمیل شوند.

لاهوتی با بیان اینکه امسال فرصت خوبی در بودجه سال ۹۲ ایجاد شد مبنی بر اینکه برای اولین بار ۳۴ میلیارد دلار فاینانس پیش بینی شده است، افزود: ما ۳۴ میلیارد دلار پول در چین داریم و آنها آمادگی فاینانس را در کشور ما دارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در اصلاح بودجه ۹۲ مقرر شد ۶ درصد از ورودی صندوق توسعه ملی در اختیار دولت قرار گیرد، تا به عنوان ۱۵ درصد پیش پرداخت فاینانس ها مصرف شود، گفت: صندوق توسعه ملی که در حال حاضر ۶۰ میلیارد دلار منابع در اختیار دارد، ظرفیت مطلوبی برای توسعه ریلی کشور فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد بار و مسافر کشور از طریق جاده جابه جا می شود، اظهار داشت: بنابراین باید با حرکت به سمت توسعه ریلی، نسبت به کاهش سوانح رانندگی و انتقال حمل بار به سمت ریل گام برداریم.

لاهوتی تصریح کرد: در اصلاح قانون بودجه ۹۲ الحاقیه ای آماده کردیم که به تصویب کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز رسید مبنی بر اینکه ۲۰ درصد درآمد حاصل از افزایش قیمت گازوئیل در اختیار راه آهن قرار گیرد.

این عضو کمیسیون عمران خاطر نشان کرد: اغلب دولت ها از توسعه ریلی در لوایح بودجه مغفول ماندند ضمن آنکه درصد تغییرات لایحه بودجه در داخل مجلس ۳ تا ۵ درصد است و ۹۵ درصد لایحه پیشنهادی دولت، مصوب می شود، بنابراین می توان گفت که در اغلب بودجه ها دولت ها بیشتر به توسعه جاده ای توجه کردند و توسعه ریلی مغفول مانده است.


ارسال نظر