|
|
کدخبر: ۱۷۶۲۸۲

دبیرکل جمعیت هلال احمر در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: خدمات اورژانس در هیچ جای دنیا از عهده یک سازمان بر نمی آید، بنابراین هلال احمر نیز در کنار همه مشارکت کننده های حوزه سلامت، و با نظارت وزارت بهداشت، آمادگی خود را برای حل مشکلات اورژانس کشور اعلام می کند.

سید احمد موسوی در گفت وگو با خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم، درباره آمادگی هلال احمر برای پذیرش ادغام اورژانس در هلال احمر که بارها هم وزیر بهداشت این مسئله را برای واگذاری اورژانس کشور به هلال احمر عنوان کرده است، اظهار داشت: خدمات اورژانس در هیچ جای دنیا از عهده یک سازمان و یا نهاد بر نمی آید، بنابراین برای ارائه خدمات اورژانس همه سازمان های سلامت باید مشارکت داشته باشند.

یک مجموعه نمی تواند به تنهای متولی ارائه خدمات اورژانس کشور شود

وی ادامه داد: براین اساس اگر بخواهد عنوان شود که فقط یک مجموعه متولی ارائه خدمات اورژانس شود، عملاً انجام شدنی نیست، بنابراین وزارت بهداشت به عنوان مسؤل سلامت کشور که عمدتاً سیاستگذاری، هدایت و نظارت بر امور سلامت کشور را بر عهده دارد، باید در حوزه اورژانس هم همین نقش را ایفا کند.

موسوی با تاکید بر نظارت وزارت بهداشت بر شاخص های اورژانس عنوان کرد: همه باید بسیج شوند و کمک کنند و از ظرفیت های درون وزراتی، هلال احمر و دیگر سازمانها استفاده شود تا مشکل اورژانس برطرف شود وگرنه اگر اورژانس بخواهد از فرآیند کلان نظام سلامت جدا کرد و به شکل یک بخش دیگر درآورد، این مسئله امکانپذیر نخواهد بود.

آمادگی هلال احمر برای حل مشکلات اورژانس کشور

موسوی خاطرنشان کرد: همه مشارکت کننده ها در حوزه سلامت در زیر سیاست های چتر کلان نظام سلامت باید کنار جمع شوند و کمک کنند تا مشکل کنونی اورژانس کشور برطرف شود و در این راستا نیز هلال احمر از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین