|
|
کدخبر: ۱۷۶۳۸۹

زنگنه در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: وزیر نفت گفت: صحبت های رئیس جمهور برای احداثقطب های جدید پتروشیمی کاملا اجرایی و مبتنی بر نظرهای کارشناسی است و ما با جذب سرمایه بخش خصوصی قول رئیس جمهور را اجرایی می کنیم.

بیژن نامدار زنگنه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیماظهار داشت: درست است که طرح هایی که در صنعت پتروشیمی در سالهای گذشته کلید خورده اند نیازمند تزریق منابع مالی است اما این نیاز مالی به معنای توقف دیگر طرح های توسعه ای صنعت پتروشیمی نیست.

وزیر نفت صنعت پتروشیمی را صنعتی عظیم دانست و گفت: صنعت پتروشیمی در بخش های مختلف بالادستی، میان دستی و پایین دستی باید توسعه پیدا کند و اگر ۶۰ طرح و مجتمع پتروشیمی نیازمند تزریق منابع مالی است به این معنا نیست که وزارت نفت، کل توسعه این صنعت را معطل تأمین مالی این طرح ها کند.

وی افزود: صحبت های رئیس جمهور برای احداثقطب های جدید پتروشیمی کاملا اجرایی و مبتنی بر نظرهای کارشناسی است و ما با جذب سرمایه بخش خصوصی قول رئیس جمهور را اجرایی می کنیم.

این عضو کابینه دولت تصریح کرد: وزارت نفت احداثقطب های جدید پتروشیمی را در این مناطق و همچنین دیگر مناطقی که پیش از این برنامه ریزی شده بود، با محوریت سرمایه بخش خصوصی و جذب سرمایه های داخلی و خارجی اجرایی خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، رئیس جمهور در دومین سفر استانی دولت در استان هرمزگان، بندر جاسک را منطقه ای مناسب برای توسعه صنعتی از جمله پتروشیمی دانسته بود. همچنین روحانی، فروردین ماه سال جاری در سومین سفر استانی دولت در سیستان و بلوچستان از احداثقطب جدید پتروشیمی ایران در منطقه ایرانشهر خبر داده بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر