|
|
کدخبر: ۱۷۶۳۹۰

رئیس کارگروه مزد مجمع عالی نمایندگان عالی کارگران کشور از برنامه ریزی بری حذف کامل قراردادهای سفید امضا و همچنین ارائه طرح مهارت آموزی فارغ التحصیلان به جای نظام " استاد - شاگردی " خبر داد و گفت: در روزهای آینده چارچوب آغاز نشست های کمیته بهره وری و دستمزد نیز مشخص می شود.

فرامرز توفیقی در گفت و گو با مهر از برگزاری نشست نماینده کارگران با معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: یکی از محورهای اصلی این جلسه بحثتشکیل کمیته بهره وری و دستمزد بود.

رئیس کارگروه مزد مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران اظهار داشت: شفاف سازی آماری و طرح نظام مهارت آموزی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی محورهای دیگر جلسه نماینده کارگران با معاون وزیر کار بود.

توفیقی خاطر نشان کرد: در زمینه تشکیل جلسات کمیته بهره وری و دستمزد قرار است طی یکی دو روز آینده جلسه دیگری با معاون روابط کار وزارت کار به صورت دو نفره برگزار و زمینه تشکیل نشست را فراهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد کمیته بهره وری و دستمزد دستور مستقیم وزیر کار بود، افزود: کمیته بهره وری به دنبال کمک به بهبود وضعیت تولید نیروی کار است اما بحثپرداخت مستقیم پاداش به کارگران در قبال افزایش تولید مطرح نیست بلکه با افزایش بهره وری نیروی کار و در نتیجه افزایش سطح تولید بنگاه منافع جدیدی نیز عاید شاغلان در واحدها خواهد شد و در نهایت سطح دستمزد افراد بالاتر می رود.

این مقام مسئول کارگری کشور اظهار داشت: همچنین به دنبال حذف کامل قراردادهای سفید امضا و پرداخت های شفاف از طریق حساب های بانکی افراد هستیم. از سوی طرح جایگزینی برای " استاد - شاگردی " ارائه خواهد شد.

توفیقی خاطرنشان کرد: جایگزین طرح " استاد - شاگردی "، طرح مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی به منظور پر کردن خلاء بین نیازهای بازار کار و فارغ التحصیلان دانشگاهی است که در این زمینه نشست هماهنگی با رئیس سازمان فنی و حرفه ای هم برگزار خواهیم کرد.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار