|
|
کدخبر: ۱۷۶۴۵۳

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از مطالعه برای ساخت سد تلمبه ذخیره ای در سیمره خبر داد و گفت: هم اکنون پروژه های رودبار لرستان و سد آزاد در دست ساخت است.

محمد رضا رضازاده در گفت وگو با مهر از آخرین اقدامات صورت گرفته برای ساخت پروژه های سد و نیروگاه تلمبه ذخیره ای در کشور خبر داد و گفت: پس از اجرای نخستین پروژه در سیاه بیشه، مطالعات درباره پروژه های دیگر در دست انجام است.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اظهار داشت: در حال حاضر در سد رودبار لرستان مشغول عملیات اجرایی هستیم که این پروژه بعد از سد سیاه بیشه آغاز شده است.

رضازاده خاطر نشان کرد: در سد آزاد نیز پروژه دیگری را در دست اجرا داریم که هم اکنون بخش قابل توجهی از عملیات حفاری آن نیز انجام شده است.

وی تاکید کرد: در رابطه با ایجاد پروژه تلمبه ذخیره ای در سد سیمره منتظر اعلام نظر شرکت توانیر برای اعلام نیاز میزان برق مورد نیاز در آن منطقه هستیم.

این مقام مسئول در وزارت نیرو ادامه داد: در پروژه های دیگر هم کار ذخیره آب و تولید برق صورت می گیرد و به صورت کلی در پروژه های برقابی از سیاست های بخش آب و برق به صورت هم زمان تبعیت می کنیم.

رضازاده تصریح کرد: ولی در طرح های تلمبه ذخیره ای صرفا کار تولید برق در زمان پیک مصرف مدنظر است؛ بنابراین در این خصوص باید از سیاست های بخش برق تبعیت شود که در مورد سد سیمره نیز منتظر اعلام نیاز و بررسی برق مورد نیاز آن منطقه در پیک مصرف هستیم که بتوان بر آن اساس پروژه تلمبه ذخیره ای را اجرا کرد.

ارسال نظر