|
|
کدخبر: ۱۷۶۸۳۶

معاون آموزش متوسطه در گفت وگو با تسنیم عنوان کرد

خبرگزاری تسنیم: معاون آموزش متوسطه با اعلام خبر تدوین برنامه های درسی پیشگیری از اعتیاد برای تمام مقاطع و هر ۱۲ سال تحصیلی دانش آموزان، اجرایی شدن آن را منوط به تصمیم سازمان پژوهش عنوان کرد.

علی زرافشان در گفت وگو با خبرنگار انتظامیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به اقدامات وزارت آموزش و پرورش در موضوع آگاهی دادن به دانش آموزان برای پیشگیری از اعتیاد اظهار داشت: ما در موضوع مبارزه با مواد مخدر و به منظور ایمن سازی دانش آموزان در مساله مواد مخدر، برای ۱۲ سال برنامه های درسی خاصی را به منظور پیشگیری از اعتیاد تهیه کرده ایم و در برنامه های آموزشی وزارت آموزش و پرورش گنجانده ایم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده، بخشی از این برنامه های درسی در کتاب های درسی گنجانده خواهند شد و بخشی از این برنامه ها برای فعالیت های فوق برنامه در نظر گرفته شده است؛ حتی چند کتاب فوق برنامه نیز با محوریت مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از آن برای دانش آ موزان تهیه شده است.

وی در پایان در پاسخ به زمان اجرایی شدن این طرح ها و قرار گرفتن این برنامه ها در کتاب های درسی خاطرنشان کرد: امیدواریم سازمان پژوهش این موارد را در دستور کار قرار دهد و هر چه زودتر این برنامه ها در کتاب های آموزشی قرار گیرند.

انتهای پیام /

ارسال نظر