|
|
کدخبر: ۱۷۶۸۷۱

در ادامه فعالیت های «کاروان بین المللی زائران صلح سوریه» جمعیت خیریه کمک به ملت فلسطین با همکاری اتحادیه بین المللی امت واحده اقدام به برگزاری برنامه ای تفریحی برای کودکان آواره سوری و فلسطینی های ساکن دمشق کرد.

گروه فرهنگی مشرق- روز گذشته جمعیت خیریه کمک به ملت فلسطین(وابسته به جنبش جهاد اسلامی فلسطین) جهت تسکین آلام ناشی از جنگ داخلی سوریه و در قالب سفری تفریحی گروهی از کودکان آواره فلسطینی را به شهربازی شهر دمشق برد.

سید سلیم غفوری، دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده که مجری و هماهنگ کننده کاروان زائران صلح سوریه در ایران به شمار می رفت، اعلام کرد: با توجه به اعلام نیاز طرف های سوری، عمده کمک های مردمی جمع آوری شده صرف خرید دارو و مواد غذایی برای توزیع میان آوارگان سوری و فلسطینی شد و بخش کوچکی از این کمک ها نیز با توجه به شرایط سوریه و وضعیت اجتماعی اسف بار پدید آمده برای آوارگان فلسطینی، صرف برنامه های فرهنگی و تفریحی شد چراکه متاسفانه بر اثر جنگ نیابتی موجود در سوریه بسیاری از آوارگان فلسطینی یک بار دیگر طعم آوارگی را چشیده اند و وضعیت اقتصادی و اجتماعی آنها به شدت نگران کننده است.

غفوری با تاکید بر اثرگذاری بالای چنین اقداماتی در راستای تقویت دیپلماسی عمومی کشور، اظهار داشت: به طور خاص حضور انسان دوستانه در بحران سوریه از این جهت برای ما اهمیت ویژه ای دارد که تصویر رسانه ای ما در رسانه های جریان اصلی دنیا تصویر مثبتی نیست و باید در جهت اصلاح آن حرکت کرد.

دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده همچنین به اهمیت حضور مردمی و بشردوستانه ایران در بحران های بین المللی اشاره کرده و افزود: تجربه حضور هیئتی از هنرمندان و دانشگاهیان و فرهیختگان کشور در سوریه تجربه بسیار موفقی بود و بازتاب های مثبتی در کشورمان و برخی رسانه های خارجی داشت که می تواند به اصلاح چهره جمهوری اسلامی در میان ملت های جهان منجر شود.

به گزارش فارس، در سه سال گذشته، میلیون ها نفر از مردم سوریه بر اثر تشدید درگیری ها و جنگ های شهری آواره شده و در اردوگاه های آوارگان در کشورهای لبنان، عراق، مصر، ترکیه و اردن و همچنین اردوگاه های داخل سوریه به سر می برند.

سازمان جهانی غذا بحران فعلی سوریه را وخیم ترین بحران انسانی دهه های اخیر اعلام کرده و حدود نیمی از مردم این کشور در گرسنگی مفرط به سر می برند.

ارسال نظر