|
|
کدخبر: ۱۷۶۹۰۶

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با تشریح تاریخ و شرایط ثبت نام در مقاطع مختلف تحصیلی گفت: هر گونه برگزاری آزمون ورودی در مدارس هیئت امنایی ممنوع است و شرکت دانش آموز در فوق برنامه ها اختیاری است.

مسعود ثقفی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیمدرخصوص ثبت نام دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی اظهار داشت: در پایه اول ابتدایی پیشثبت نام دانش آموزان از تاریخ اول خرداد تا ۳۱ خرداد انجام می شودو خانواده ها از تاریخ ۱۷ خرداد با نامه مدیر مدرسه می توانند برای مراجعه به پایگاه های سنجش سلامت اعزام شوند.

** ۱۷ خرداد تا ۱۸ تیر ثبت نام میان پایه ها

وی افزود:در سایر پایه ها ثبت نام از ۱۷ خرداد تا ۱۸ تیر بدون حضور اولیاء انجام می شودو حضور اولیاء زمانی لازم است که قصد تغییر مگر اینکه قصد تغییر مکان محل تحصیل فرزندشان را داشته باشند.

** هزینه های ثبت نام

سخنگوی آموزش و پرورش تهران با اشاره به هزینه های ثبت نام در مدارس گفت:هزینه ای که در مقطع ابتدایی باید پرداخت شود به صورت علی الحساب بابت کتاب و بیمه به مبلغ ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲۰ هزار تومان که وجه بیمه ۴هزار تومان است

** ثبت نام دبیرستانی ها

ثقفی ادامه داد: در مقطع متوسطه دوره اول و دوم ثبت نام از اول تیر تا پایان تیر انجام می شود و در این مدارس هم هزینه ثبت نام هزینه بیمه است به مبلغ ۴ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه پیش ثبت نام هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش هم در تاریخ ۲۴ اردیبهشت آغاز شده است، افزود: بعد از پیش ثبت نام، با توجه به نمرات دانش آموز در پایه اول متوسطه، مشخص می شود که شرایط تحصیل در کدام رشته را داراست.

** هزینه های آموزشی و پرورشی در مدارس سمپاد، شاهد و نمونه دولتی

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد:دریافت هزینه خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه در هنگام ثبت نام در مدارس سمپاد، نمونه دولتی، شاهد و هیئت امنایی مطابق دستورالعمل ها بلامانع است.

** شرایط ثبت نام در مدارس هیئت امنایی

ثقفی در پاسخ به این پرسش که اگر خانواده ها هنگام ثبت نام در مدرسه با درخواست مدیران مدرسه برای دریافت وجه مواجه شدند، شکایات خود را به کجا اعلام کنند؟ گفت: ۱۹ ستاد ثبت نام در مناطق ۱۹گانه شهر تهران دایر شده و از اول خرداد از ساعت ۸.۳۰ صبح تا یک بعدازظهر آماده پاسخگویی به سوالات و رسیدگی به شکایات است همچنین ستاد مرکزی نظارت بر ثبت نام در آموزش و پرورش شهر تهران دایر است.

وی درخصوص شرایط ثبت نام در مدارس هیئت امنایی بیان کرد:ثبت نام در مدارس هیئت امنایی باید بر اساس محدوده مدرسه باشد. هرگونه شرط معدل و آزمون ورودی ممنوع است. خدمات آموزش و پرورشی فوق برنامه باید خارج از برنامه رسمی مدرسه باشد و شرکت دانش آموزان در این فوق برنامه ها اختیاری است.

انتهای پیام

ارسال نظر