|
|
کدخبر: ۱۷۷۳۱۷

معاون وزیر نفت در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: امیدواریم نخستین واحد پالایش ستاره خلیج فارس در نیمه دوم سال ۹۳ به بهره برداری برسد و با بهره برداری از این واحد از واردات بنزین بی نیاز خواهیم شد.

عباس کاظمی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیماظهار داشت: اصلاح بیش از پیش سطح کمی و کیفی تولید بنزین در ایران در حال انجام است و در این راستا با وارد شدن تولیدات پالایشگاه ستاره خلیج فارس که تماما با استاندارد یورو ۴ تولید می شود، به نحو قابل قبولی سطح کیفی بنزین در کشور اصلاح خواهد شد.

وی افزود: با وارد شدن تولیدات ستاره خلیج فارس به سیکل تولید و مصرف سوخت کشور هم از واردات بنزین و هم از تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی بی نیاز خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از برنامه وزارت نفت برای خودکفایی پالایشگاهی تولید بنزین در سال ۹۳ خبر داد و گفت: ما امیدواریم اولین فاز ۱۲۰ هزار بشکه ای پالایشگاه ستاره خلیج فارس در نیمه دوم سال جاری به بهره برداری برسد که با بهره برداری از این واحد، ۱۲ میلیون لیتر در روز به تولید بنزین یورو ۴ کشور افزوده خواهد شد و تحقیقا از واردت بنزین بی نیاز خواهیم شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر