|
|
کدخبر: ۱۷۷۴۱۰

ابوالفضل قناعتی:

سخنگوی کمیسیون عمران و حمل و نقل عمومی شورای شهر تهران گفت: دولت بخشی از سرمایه مالی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را در حوزه حمل و نقل صرف کند، چرا که مردم اگر از سبد زندگی اشان می گذرند حق آنها است که در جای دیگر منافع آن را ببینند.

امیدنیوز -ابوالفضل قناعتی در گفتگو با خبرنگارامیدگفت: دولت قبل به هر دلیلی که بود با شهرداری تعامل نداشت و اینکه علت این عدم تعاملات چه بود خدا می داند، اما سر انجام این کش مکش ها دودی بود که در چشمان شهروندانمان رفت و آنها متضرر شدند.

سخنگوی کمیسیون عمران و حمل و نقل عمومی با اشاره به اینکه جنس روابط در این دوره بین شهرداری و دولت در حد گفتاری خوب بوده است افزود: در گذشته تعاملات در حد گفتا ر هم بین دولت و شهرداری خوب نبود، نزدیک به یک سال است که از دولت فعلی میگذرد و چند وزیر و معاون رئیس جمهور به شورای شهر آمدند و تعهدات خوبی هم دادند.

وی افزود: در حال حاضر یک کمیسیون در دولت برای حل مشکلات تهران و کلان شهر ها تشکیل شده است.

این نماینده مردم در پارلمان شورای شهرتهران اظهار داشت: این تعاملات در حد حرف باقی مانده است و عملا هیچ اتفاق دیگری نیفتاده است.

وی با بیان این که تعهدات قانونی دولت به شهرداری انجام نشده است تصریح کرد: بخشی از جریمه ماشین ها که به خزانه دولت میرود متعلق به شهرداری و بخشی دیگر متعلق به راهنمایی رانندگی است که متاسفانه سهم شهرداری هنوز پرداخت نشده است که در این حوزه بدهی دولت به شهرداری حدود ۴۰۰ میلیارد تومان می باشد.

قناعتی با اشاره به توسعه حمل و نقل عمومی گفت: ما در دومین مرحله اجرای هدفمندی از یارانه ها قیمت بنزین را به هزار رساندیم، بخش اعظمی از مردم که در گذشته از ماشین شخصی استفاده می کردند اکنون به سمت اتوبوس و مترو روی آورده اند.

وی ادامه داد: در فاز اول هدفمندی یارانه ها دولت قبلی متعهد شد در حد ۵۰ درصد ساخت مترو را پیش ببرد اما متاسفانه دومین مرحله هدفمندی هم اجرا شد اما هیچ کمکی از سوی دولت انجام نشد.

قناعتی در پایان خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم با این بودجه و توان مدیریت شهری در توسعه حمل و نقل به جایی برسیم قطعا چنین اتفاقی نمی افتد.

وی افزود: دولت باید بخشی از سرمایه مالی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را در حوزه حمل و نقل صرف کند، چرا که مردم اگر از سبد زندگی اشان می گذرند حق آنها است که در جای دیگر منافع آن را ببینند.

ارسال نظر