|
|
کدخبر: ۱۷۷۴۱۸

عضو کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: باید قبول کنیم برای حفظ باغات کمک دولت را می خواهیم.

امید نیوز- محمد حقانی در گفتگو با خبرنگار امید گفت: ما در خصوص حفظ باغات کارگروهی در کمیسیون سلامت برای بررسی مشکلات فضای سبز در تهران تشکیل دادیم.

عضو کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: بعد از تاکیدات فراوان مقام معظم رهبری به حفظ باغات ٰیک کارگروه تخصصی تر تشکیل دادیم که در حال بررسی راه کار های اجرایی ٰحقوقی و قانونی در این خصوص است.

وی اظهار داشت: اگر باغات را به ۳ دسته تقسیم کنیم ٰباغات سوهانک ٰطرشت و باغات کن است که ما این باغات را باغ های متمرکز می گوییم که اولین راه کار برای حفظ باغات این است که این باغات تملک شود.

حقانی بیان کرد: درست است که باغات مالک خصوصی دارند و با هم جواری مناطق مسکونی ارزش بیشتری پیدا کردند و به سبب اینکه قیمت ملک و مسکن در معرض تهدید است باید برای مدیریت شهری اعتباراتی ببینیم که بتوانیم این باغات رابخریم و حفظ کنیم.

این نماینده مردم در شورای شهر تهران در ادامه گفت: کمیسیون معماری هم در ارتباط باتراکم و باغات و شهرداری هم در این خصوص به دنبال راهکار است.

وی با اشاره به نقش دولت گفت: فضاهای سبز باید در اماکن دولتی حفظ شود و نهاد های دولتی کمک کنند که این باغات و فضاهای سبز مورد دست برد قرار نگیرد.

حقانی با اشاره به اینکه باید قبول کنیم برای حفظ باغات کمک دولت را می خواهیم اظهار داشت: فضاهای سبز و باغات تهران به عنوان پایتخت کشور باید حفظ شود و تاکید من این است که به جای توسعه فضاهای سبزبه دلیل قیمت زمین و همین طور در مضیقه بودن از لحاظ زمین در حال حاضر این فضاهای فعلی را حفظ کنیم.

عضو کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورا گفت: کمربند سبز تهران نسبت به قبل انقلاب ۷ برابر شده است و قطعا درخت کاری در حاشیه تهران لازم است.

ارسال نظر

پربیننده ترین