|
|
کدخبر: ۱۷۷۵۵۶

استفاده از خودروهای هیبریدی زرد رنگ مجهز به وای فای در ناوگان تاکسیرانی تهران میتواند تحولی در کاهش آلودگی هوای پایتخت را به ارمغان آورد.

به گزارش گروه اجتماعی امیدنیوز، با توجه به محدودیتسوختو همچنینآلودگیروز افزون هوا، تحقیقات و آزمایشات زیادی در جهت کاهش این دو مورد صورت گرفت و با توجه به اینکه خودرو، هم باعثمصرف منابع سوختی و همچنین آلاینده محسوب می شود، محققان و کارشناسان در صدد تولید خودرویی با مصرف و آلودگی کمتر برآمدند؛ و این امر موجب تحولاتی در صنعتخودروسازیو هیبریدی شدن وسایل نقلیه شد.

خودرو هیبریدی

به طورکلی به خودرویی که از ترکیب دو یا چند پیشبر انتقال نیرو و انتقال آن به قدرت موتور استفاده شود، خودرو هیبریدی می نامند. تا کنون بیشترین نوع خودروهای هیبریدی از نوع بنزینی - الکتریکی بوده است و تنها تعدادی از شرکت های خودرو سازی از ادغام دیزلی - الکتریکی در صنعت خودروسازی خود استفاده می کنند.

از مزایای خودروهای هیبریدی می توان به: آلایندگی کم، بازده بالا، ایمنی مطلوب در کنار مسافت قابل پیمایش بالای آن اشاره کرد.

چندی پیش نیز در ایران، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از مذاکره با خودروسازان بزرگ برای تولید خودرو هیبریدی جهت بکار گیری در ناوگان تاکسیرانی تهران خبر داد و عنوان کرده بود که این اقدام برای به روز رسانی ناوگان تاکسرانی انجام خواهد شد. بر این اساس در سال جاری ۲۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه از این خودروها به ناوگان تاکسیرانی تهران اضافه می‌شود که این میزان طی چند سال آینده به ۵ هزار دستگاه خواهد رسید و امروز شاهد فعالیت و تردد تاکسی های هیبریدی شرکت تویاتا در پایتخت می باشیم.

ارسال نظر