|
|
کدخبر: ۱۷۷۵۷۴

زندگی مشترک، یکی از با ارزش ترین نعمت های خداوند است. این نعمت در معرض آفات فراوانی قرار دارد. زوجین بایستی با بصیرت و مراقبتشان، فتنه های شیطان را شناسایی و پایه های زندگی را مستحکم کنند.

به گزارش گروه اجتماعی امیدنیوز، امیر المومنین علی علیه السلام می فرمایند: لکلِّ شی ءٍ آفةٌ(هرچیزی در این عالم آفتی دارد.)

هر چه ارزش آن بیشتر باشد، آفات آن هم بیشتر و خطرناک تر است.زندگی مشترککه با ازدواجزوجینآغاز می شود از با ارزش ترین نعمت های الهی است که در معرض آفت های بسیاری قرار دارد. هشدارها و یادآوری هایی در مورد حفظ حریم گرمخانوادهرا در ادامه خواهید خواند.

حسادت و غیرت

حسادت ممنوع

در معاشرت با نامحرم یا حتی محارم نباید کاری کرد یا حرفی زد تا حسادت ها تحریک شوند که بدبینی می آورد و پایه های محبت را سست می کند و گاهی از ریشه می سوزاند.

تحقیر

تحقیر ممنوع

ظلم، تبعیض و اهانت را به کلی کنار بگذارید، مثلا اگر شما عالی ترین مرد دنیا باشید و همسر شما پایینتر باشد، حق اهانت به اورا ندارید، زن همان زن است تا ابد. زن هم همینطور؛ باید از لحاظ روحی مرد خود را حفظ کند تا تکیه گاه او شود.

ایده آل خواهی افراطی

ایده آل خواهی افراطی ممنوع


به دنبال ایده آل نباشید؛ شاید در ابتدا نقص و کمبودی دیده نشود اما ضعف هایی هست که به تدریج در یکدیگر کشف می کنید چون زن و مرد ایده آل در دنیا وجود ندارد پس باید با کمبود ها بسازید و نباید از یکدیگر سرد شوید.

روابط غیر شرعی در محیط کار

معاشرت های غیرشرعی ممنوع

زن و مردی که با نامحرم سروکار دارد امکان اشباع غرایزش در محیطی خارج از خانواده باشد؛ این زن و مرد دیگر بطور دلخواه یکدیگر پایبند نیستند. نباید مثل غرب زن بی ارزش شود و بنیان خانواده سست شود.

محرم و نامحرم و حجاب و نگاه کردن و نگاه نکردن و معاشرت های ناسالم، شاید محدودیّتی برای زن و مرد به وجود آورد، اما این بیانات ها برای حفظ خانواده هستند و در پشت آن ها حکمت های فراوانی نهفته است تا زن و شوهر به هم احساس وفاداری کنند.

ارسال نظر