|
|
کدخبر: ۱۷۸۱۳۹

احمد حاجبی توضیحاتی درباره خبر فروش کودک در بیمارستانن ها و همچنین جزئیاتی از بهره‌ کشی از شیرخواران برای گدایی را ارائه کرد.

به گزارش امیدنیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، چندی پیش خبری حاکی از فروش کودک در بیمارستان ها از قول حبیب الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی به انتشار رسید. مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد در این رابطه اظهار داشت: سازمان بهزیستی طی نامه ای به معاونت درمان وزارت بهداشت، خبر فروش کودک در بیمارستان‌ها را به شدت تکذیب کرد.

همچنین حاجبی در خصوص ارائه خدمات درمانی به نوزادان متولد شده از مادران مصرف کننده مواد مخدر گفت: با توجه به وجود خطر سوء رفتار و یا کمبود مراقبت نسبت به این نوزادان توسط والد یا والدین و همچنین قرار گرفتن در معرض خطراتی از قبیل فروش به غیر، بهره کشی از شیرخوار به منظور تکدی گری و یا اجبار به کار در آینده، به منظور اطمینان از سلامت نوزاد و پیشگیری از سوء رفتار، ضرورت دارد که مواردی از این دست که به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند با قید فوریت به اورژانس اجتماعی اطلاع داده شود و پیگیری لازم انجام گیرد تا از صلاحیت مراقبین کودک اطمینان حاصل شود.

وی افزود: در این خصوص با معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی کشور نیز از طرف وزارت بهداشت هماهنگی به عمل آمده است و آنها آمادگی دارند تا خدمات مددکاری لازم را پس از اقدامات درمانی صورت گرفته ارائه دهند و دستورالعمل مربوطه نیز در گذشته برای دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها ارسال شده است.

ارسال نظر