|
|
کدخبر: ۱۷۸۳۹۷

آیین رونمایی از سه کتاب مکتب نقاشی قهوه‎خانه ای در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود.

به گزارش امیدنیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، طی سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۸ فرهنگسرای نیاوران در راستای حمایت از این هنر اصیل ایرانی و اسلامی با دعوت از بازماندگان نقاشان قهوه‎خانه‎ای از جمله آقایان احمد خلیلی، حسین همدانی، عباس بلوکی‌فر، محمد فراهانی، محمد حمیدی، علی‌اکبر لرنی و حسن اسماعیل‎زاده با در اختیار گزاردن مکان و تجهیزات اقدام به تولید ۵۲ اثر می‎کند که این آثار هم‎اکنون در گنجینه فرهنگسرای نیاوران نگهداری می‎شود.

بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران با توجه به این پیشینه، ضمن دعوت از استاد هادی سیف که خود از بانیان این طرح بود کتاب «از قهوه‎خانه تا فرهنگسرای نیاوران» که شامل تصاویر و شرح آثار و همچنین دو کتاب سرگذشت «محمد مدبر» و «حسین قولر آغاسی» را برای نخستین‌بار به طبع تالیف ایشان و انتشار درآورده است.

آئین رونمایی از این سه عنوان کتاب به همراه نمایش ۵۲ اثر نقاشی قهوه‎خانه‎ای برای نخستین‌بار در روز دوشنبه ۴ بهمن ماه ساعت ۱۸ در گالری اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود.

در این آئین ضمن حضور هنرمندان و صاحب‎سخنان این مکتب، برادران حمیدی از بازماندگان این هنر برای اجرای ورک‎شاپ نقاشی قهوه‎خانه‎ای حضور خواهند داشت. این نمایشگاه در گالری اصلی مجموعه تا هشتم بهمن ماه پذیرای علاقمندان خواهد بود.

ارسال نظر