|
|
کدخبر: ۱۷۹۹۶۱

مرتضی میرباقری درباره رویکردهای معاونت سیما در سال 97 بیان کرد که امسال حدود 40 درصد آثار سیما به بررسی بازه صد ساله تاریخ معاصر کشور خواهد پرداخت.

مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره رویکردهای معاونت سیما در سال 97 بیان کرد: ما سال جدید در چهلمین سال پیروزی انقلاب قرار داریم و به همین منظور بیشترین تولیدات ما مرتبط با انقلاب خواهد بود.

وی ادامه داد: در حوزه سریال های تلویزیونی می توان گفت حدود 40 درصد آثار ما به این سمت گرایش خواهد داشت البته منظور این است که این سریال ها یک بازه صد ساله تاریخ کشور را از قبل از انقلاب در بر می گیرند و مستندها و برنامه های ترکیبی نیز به این حوزه معطوف خواهد بود.

معاون سیما با اشاره به تصویب برنامه پنج ساله سازمان صدا و سیما اظهار کرد: ما سال گذشته برنامه پنج ساله صداوسیمارا تصویب کردیم و سال 97 اولین سالی است که این برنامه اجرایی می شود.

میرباقری یادآور شد: ما اصولی را در این برنامه پنج ساله لحاظ کرده ایم و یکی از این اصول این است که 30 درصد برنامه ها با پیوست شبکه های اجتماعی و فضای اجتماعی پیش برود. به طور مثال وقتی «دورهمی» پخش می شود بخش هایی از آن هم در فضای مجازی قرار می گیرد. قرار است از سال جدید همه برنامه ها به سمت فضای مجازی بروند تا بتوانیم از ظرفیت های این فضا استفاده کنیم.

وی در پایان با اشاره به پخش بازی های جام جهانی عنوان کرد: ما در سال 97 در ابتدای تابستان پخش بازی های جام جهانی را داریم و در انتهای تابستان هم المپیک آسیایی را داریم و فکر می کنم برنامه های ورزشی سایه خود را در تابستان روی برنامه های ما خواهد انداخت.

ارسال نظر