|
|
کدخبر: ۱۸۰۰۶۷

نوروز 97 آلوده‌ترین نوروز ده سال گذشته تهران است.

 

با ثبت سومین روز هوای ناسالم در تهران، نوروز 97 آلوده‌ترین نوروز ده سال گذشته پایتخت شد. براساس آمار ده سال گذشته تنها در نوروز سال 88 یک روز هوای ناسالم ثبت شده و نوروز‌های ده سال اخیر همواره با افزایش روز‌های هوای پاک همراه بوده است.

شاخص کیفیت هوای تهران در 24 ساعت گذشته با نشان دادن عدد 115 سومین روز هوای ناسالم در سال 97 را ثبت کرده است. همچنین شاخص لحظه‌ای آلودگی هوای تهران نیز هم اکنون عدد 114 را نشان می‌دهد و هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است.

نوروز سال 96 تهران تا روز 9 فروردین ماه 5 روز هوای پاک را تجربه کرده بود در حالی که تا 9 فروردین 97 تنها یک روز هوای پاک در تهران ثبت شده است.

ثبت سومین روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ثبت تنها یک روز هوای پاک در نوروز 97 تاکنون این نوروز را تبدیل به آلوده‌ترین نوروز ده سال گذشته تهران کرده است.

در سال‌های اخیر تعداد روز‌های پاک در نوروز با افزایش روبرو بوده است و در دو سال گذشته 7 روز هوای پاک در تعطیلات نوروز تهران ثبت شده است. پیش از سال ۹۷، تنها در سال 88 یک روز هوای ناسالم در تهران ثبت شده است.

پیش از این نوروز 87 آلوده ترین نوروز ثبت شده در تهران بوده است. براساس آمار در آن سال 3 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه گروه ها ثبت شده است.

ارسال نظر