|
|
کدخبر: ۱۸۰۱۷۹

مدیر سابق امور نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره رخدادها و برنامه های این سازمان در سال 96 سخن گفت.

شهرام کرمی مدیر سابق امور نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران که به تازگی به عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی منصوب شده است در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ارزیابی ای که از عملکرد بخش تئاتر سازمان داشته است، گفت: سال 96 سال پرفراز و نشیبی را در حوزه تئاتر سازمان فرهنگی هنری شهرداری داشتیم و این اتفاق بیشتر به جهت تغییر و تحولات مدیریتی بود که در سازمان اتفاق افتاد و هم رییس سازمان و هم شهردار تهران عوض شدند. این تغییرات باعث شد که ما در عملی کردن برخی برنامه ها و به خصوص تامین اعتبارات دچار مشکلاتی شویم.

وی ادامه داد: در همین راستا توانستیم برخی از برنامه هایمان را برگزار کنیم و برخی دیگر از برنامه ها متاسفانه متوقف شد. مهمترین برنامه سال 96 سازمان، برگزاری ششمین جشنواره تئاتر شهر بود که به نظر من این دوره یکی از بهترین دوره های این جشنواره محسوب می شد به این دلیل که هم تجربه من و عوامل اجرایی بیشتر شده بود و هم جشنواره بیشتر از گذشته بین علاقه مندان شناخته شده بود و توانستیم جشنواره را به نحو مناسبی برگزار کنیم البته مشکلاتی در زمینه بودجه داشتیم که خوشبختانه بخش عمده ای از آنها را تسویه کردیم و باقی هم تا پایان سال پرداخت شد.

کرمی ادامه داد: در شش ماه اول سال 96 در پردیس تئاتر تهران نزدیک به 30 اثر نمایشی اجرا شد اما در شش ماه دوم با مشکل اعتبار روبرو شدیم و فعالیت پردیس تئاتر تهران دچار وقفه و اجراها محدودتر شد که امیدوارم در سال 97 با اعتباری که پیش بینی شده از فرودین ماه شاهد فعالیت پرثمر این مجموعه باشیم.

این کارگردان تئاتر یادآور شد: در کنار این برنامه ها، سال گذشته در سطح فرهنگسراها چند مدرسه تئاتر برگزار کردیم و اتفاق خوبی که در این زمینه شکل گرفت این بود که شاهد رونق اجرای تئاتر در فرهنگسراها بودیم به نحوی که در فرهنگسرای ابن سینا روزانه سه نمایش کودک به صحنه می رفت و خوشبختانه در راستای گسترش تئاتر که در طول سال ها در همه نقاط ایران و در شهر تهران رخ داده این اتفاق در فرهنگسراها هم شکل گرفته است و گروه های تئاتری و به خصوص تئاترهای کودک و نوجوان رونق خوبی به فرهنگسراها دادند.

کرمی در پایان صحبت های تصریح کرد: ما هر سال نزدیک به 100 نمایش را در فرهنگسراها به صحنه می بردیم اما در سال 96 نزدیک به 130 نمایش در مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اجرا داشتند که رشد قابل توجهی به حساب می آید و باعث شد آمار مخاطبان مان هم بالا برود.

ارسال نظر