|
|
کدخبر: ۱۸۰۱۹۵

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از افزایش 84 درصدی بازدید مسافر و گردشگر نوروزی از جاذبه‌های گردشگری این استان در تعطیلات نوروز نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، ابراهیم کریمی عصر پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در تعطیلات نوروز امسال 12 میلیون مسافر از جاذبه های گردشگری گلستان بازدید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 84 درصد افزایش داشته است.

وی با یادآوری این که در تعطیلات نوروز امسال 16 نوروزگاه و 33 جشنواره روستایی در دهکده های گردشگری استان برپا شد، گفت: امسال همچنین در این ایام صنایع دستی اقوام مختلف گلستان به ارزش بیش از 20 میلیارد ریال به فروش رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان بیان کرد: بازدید 12 میلیون مسافر از جاذبه های گردشگری گلستان و اقامت یک میلیون و 600 هزار مسافر در استان، باعث شد سازمان میراث فرهنگی کشور گلستان را به عنوان یکی از استان های برتر گردشگرپذیر کشور معرفی کند.

رشد 60 درصدی اقامت در گلستان

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان از رشد 60 درصدی اقامت مسافران در گلستان در مقایسه با تعطیلات نوروز سال قبل خبر داد و تصریح کرد: استان گلستان و شهرستان های آن به ویژه گنبدکاووس از جاذبه های گردشگری تاریخی، طبیعی و فرهنگی ارزشمندی برخوردار است که باید زیرساخت های لازم برای جذب مسافر در آن را بیشتر فراهم کرد.

کریمی ادامه داد: تامین زیرساخت های حوزه گردشگری و جذب مسافر به ویژه زیرساخت های اقامتی از نیازهای اساسی شهرستان های استان است.

ارسال نظر