|
|
کدخبر: ۱۸۰۸

پیشرفت فیزیکی در پروژه متروی پرند بخصوص در ماه های اخیر، شاید نشان از بهره برداری این پروژه مهم و با اهمیت در سال حماسه اقتصادی داشته باشد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از مهر، با گذشت نزدیک به چهار سال از آغاز احداثخط متروی شاهد از خط یک به سمت پرند و اوج گرفتن فعالیت های فیزیکی این پروژه در ماه های پایانی سال گذشته و ماه های ابتدایی سال ۹۲ که سال حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی نام گرفته و همچنین آغاز ریل گذاری ها، امیدواری بیشتری در شهروندان ایجاد شده و این سوال در ذهن پدید می آید که آیا می توان امسال را آخرین سال وعده ها برای افتتاح این پروژه دانست.

طبق وعده مسئولان، بهره برداری از فاز اول این خط از تهران - متروی شاهد - تا فرودگاه امام خمینی(ره) باید تا خرداد ماه گذشته به پایان می رسید اما آنچنان که پیشرفت کار نشان می دهد تنها بخشی از این پروژه ریل گذاری شده و هنوز پل سازی ها و زیرگذرها در حال ساخت و تکمیل هستند و تاریخ این وعده هم به وعده های گذشته پیوست.

در بخش دوم این پروژه از فرودگاه امام خمینی(ره) تا شهر پرند نیز ساخت پل ها و زیر سازیها به پایان رسیده و بخشی نیز ریل گذاری شده که در برخی قسمت ها عملیات زیرسازی باقی مانده به طور کلی اما می توان گفت پروژه متروی پرند در مرحله ساخت ایستگاه و ریل گذاری است.

پیشرفت ۷۸ درصدی در کل پروژه‌

در آخرین بازدید وزیر راه و شهرسازی از ۵۲ کیلومتر متروی شهر جدید پرند، وی پیشرفت ۷۸ درصدی کل پروژه‌ به همراه سازه ایستگاه‌ها را اعلام شد.

علی نیکزاد بتازگی با حضور در پروژه متروی شهر جدید پرند از ابتدا تا انتهای این پروژه را بازدید و دستور لازم را برای تسریع امور صادر کرد.

پیشرفت ۹۵ درصدی از فرودگاه تا پرند / ۷۰ درصد پیشرفت در ۳۲ کیلومتر ابتدایی

بر اساس این گزارش تاکنون بیش از ۱۵ کیلومتر از متروی پرند ریل گذاری شده و زیرسازی مسیر از فرودگاه امام خمینی(ره) تا پرند به طول ۱۸ کیلومتر به پیشرفت ۹۵ درصدی رسیده است.

با توجه به اینکه فعالیت پیمانکاران در تمامی قطعات تکمیل نشده ادامه دارد زیرسازی ۳۲ کیلومتر ابتدایی مسیر متروی شهر جدید پرند در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

طراحی طولانی ترین پل به طول ۱۴۰ متر / ساخت سه ایستگاه در طول مسیر

در طول مسیر ساخت متروی پرند هفت پل با دهانه های مختلف طراحی شده که از جمله طولانی ترین پل در این مسیر به طول ۱۴۰ متر است که بر روی بزرگراه تهران - ساوه قرار دارد و ۲۸ آبرو نیز در این مسیر طراحی شده که عملیات اجرایی بیشتر آنها به پایان رسیده است.

ساخت سه ایستگاه در محدوده شهر آفتاب(شاهد)، فرودگاه امام خمینی(ره) و پرند نیز به ترتیب با پیشرفت فیزیکی ۸۷ درصد، ۷۲ درصد و ۲۵ درصد ادامه دارد که البته ساخت ایستگاه پرند به علت قرار گرفتن در زیر شبکه انتقال برق فشار قوی برای دریافت مجوز‌های لازم از اداره برق با تاخیر مواجه شده که عملیات ساخت آن تسریع می‌شود.

عملیات اجرایی مسیر ۱۸ کیلومتری از مترو پرند با حجم عملیات خاکی بالغ بر یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعب از ۳ سال گذشته آغاز و با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال به پایان رسید که در طول این مسیر۲۰ آبرو و ۷ پل نیز احداثشده است.

هم اکنون این مسیر ۱۸ کیلومتری از مترو پرند جهت ریل گذاری در اختیار شرکت راه آهن تهران و حومه(مترو شهرداری تهران) قرار گرفته است همچنین در دهمین بازدید وزیر راه و شهرسازی از شهر پرند و همزمان باسی و چهارمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی(بهمن ۹۱)، کلنگ احداثنخستین ایستگاه مترو این شهر در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار به زمین خورد و در همین راستا بنا به دستور نیکزاد دستور مطالعات ادامه مسیر قطار از ایستگاه پرند تا انتهای فاز ۶ پرند نیز صادر شد.

کلنگ پروژه متروی شهر جدید پرند بهمن ماه سال ۸۸ به زمین زده شد و عملیات اجرایی آن با هدف بهبود و گسترش حمل و نقل عمومی این شهر و امکان دسترسی آسان به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در سه قطعه آغاز شد.

در حال حاضر که نزدیک به سه سال و نیم از آن تاریخ می گذرد وعده وعیدهای زیادی از سوی مسئولان امر در خصوص تاریخ و زمان افتتاح و بهره برداری از این پروژه مهم و عظیم مطرح شد اما هیچ کدام عملی نشد و در حد حرف باقی ماند و همچنان مردم با مشکلات اساسی در زمینه حمل و نقل در این منطقه مواجه هستند.

وزیر راه، مسکن و شهرسازی برآورد هزینه این طرح را ۵۰۰‌ میلیارد تومان اعلام کرده که ۲۰۰‌ میلیارد تومان این طرح از محل سهام شرکت فولادسازی اصفهان است.

هابیل درویش، مدیرعامل شرکت متروی تهران نیز در یکی از بازدیدهای خود گفته بود که با توجه به علاقه شهرداری تهران برای توسعه مترو و نیز دسترسی سریع و راحت مسافران به فرودگاه‌ بین‌المللی، ۱۰۰‌میلیارد تومان اعتبار به‌عنوان کمک برای این پروژه درنظر گرفته است.

با عدم تحقق وعده وعیدها تا به امروز و از آنجایی که پرند پایتخت مسکن مهر کشور نام گرفته و براساس طرح جامع شهری باید ۷۰۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای دهد، نبود تسهیلات و حمل و نقل عمومی سریع برای ساکنان این شهر و عدم تامین زیرساخت ها از چالش های مهم مسکن مهر در این شهر جدید بوده که این امر موجب عدم تمایل برخی از متقاضیان به سکونت در آن شده است.

شهروندان پرند سال ۹۲ را پایان وعده ها می دانند

به نظر می رسد با توجه به نقل قول ها و وعده های اخیر، شهروندان پرند که خواسته اصلی شان تسریع در روند احداثمترو و گسترش شبکه حمل و نقل عمومی است باید سال ۹۲ را وعده آخر خود قرار دهند و نگاه ها را به سوی شهرداری تهران معطوف کنند و همچنان به احداثو راه اندازی مترو امیدوار باشند.

دولت دهم که سعی داشت این پروژه را تا پایان دولت به پایان ببرد و خود افتتاح کننده این خط مترو باشد حال باید دید که افتتاح این پروژه مهم و سرنوشت ساز برای شهروندان پرند قسمت دولت دهم خواهد بود یا اینکه در سال حماسه اقتصادی این سعادت نصیب دولت یازدهم خواهد شد البته در نگاهی منصفانه باید گفت که مسئولان امر در دولت دهم در این خصوص به همراه شهرداری تهران زحمات زیادی را متقبل شده و تلاش خود را کرده اند.

ساخت متروی شهر جدید پرند و فرودگاه بین‌المللی امام‌(ره) از نوع متروی برون شهری به طول ۵۰ کیلومتر و دوره ساخت آن پنج سال پیش‌بینی شده و دو بانده است و ادامه خط یک متروی تهران البته به صورت مستقل خواهد بود.

مسیر متروی پرند از انتهای خط یک شروع شده سپس با عبور از ضلع غربی آزادراه تهران قم و اراضی فرودگاه به شهر جدید پرند خواهد رسید و با توجه به تعداد ۳۰ هزار سفر، روزانه می ‌تواند گروه‌های استفاده کننده را تحت پوشش خود قرار داده و توجیه اقتصادی مناسبی را برای سرمایه‌گذار فراهم کند.

ساکنان شهر جدید پرند که در شهر تهران به فعالیت مشغولند، ساکنان شهر تهران که در شهر پرند فعالیت می کنند، ساکنان شهر پرند که در فرودگاه بین‌المللی مشغول به کار هستند و ساکنان شهر تهران اعم از کارکنان و دانشجویان که در دانشگاه‌های پرند مشغول هستند، مسافران متروی در حال احداثتهران – پرند خواهند بود و بیش از هر کس دیگری همچنان چشم به وعده های مسئولان دارند تا ببینند قطار شهری پایتخت مسکن مهر چه زمانی به ایستگاه افتتاح می رسد.

به هر روی وزیر راه و شهرسازی وعده داده که تلاش می شود تا در نیمه اول سال ۹۲ این پروژه به اتمام رسیده و شهروندان به صورت عملی از این شبکه حمل و نقل استفاده کنند و اهالی پرند همچنان چشم انتظار.

ارسال نظر