|
|
کدخبر: ۱۸۰۸۳۹

قزوین-ایرنا-مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت: 2 واحد تولیدی لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد شوینده در استان به علت تخلف محکوم به پرداخت جریمه شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی قزوین، محمود احمدی روز سه شنبه افزود: با گزارش بازرسان اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از یک کارخانه تولید مواد آرایشی و بهداشتی، این واحد تولیدی به علت رعایت نکردن فرمولاسیون تایید شده در ساخت و گرانفروشی با رای شعبه پنجم تعزیرات حکومتی به پرداخت بیش از 840میلیون ریال جریمه و معدوم شدن مواد آرایشی و بهداشتی محکوم شد.
وی اضافه کرد:همچنین با رای شعبه پنجم یک کارخانه تولید کننده مواد شوینده و بهداشتی نیز به محکوم به پرداخت 240میلیون ریال جریمه در حق دولت شد.
احمدی افزود:این واحد تولیدی به علت عرضه و تحویل کالای غیر بهداشتی با علم به غیر بهداشتی بودن کالا، تولید مواد آرایشی و بهداشتی بدون اخذ پروانه ساخت از وزارت بهداشت و عدم رعایت فرمول تایید شده در پروانه ساخت مواد آرایشی و بهداشتی با گزارش معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و تشکیل پرونده در تعزیرات محکوم شناخته شد.
اداره کل تعزیرات حکومتی استان قزوین هم اکنون دارای هشت شعبه رسیدگی در مرکز استان، یک شعبه در تاکستان و یک شعبه در بوئین زهرا است.
7388*3013

ارسال نظر